Підсумки вересня на ринку зернових та олійних

В AgroMarket UUB від Української універсальної біржі опубліковано аналітичний звіт ринку зернових та олійних за вересень.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз УУБ.

Згідно з інформацією, що міститься у звіті, на ринку пшениці вересень відзначався спадаючою динамікою для фуражного зерна і стабільними цінами на продовольчу пшеницю.

«Вартість продовольчої пшениці відображала стабільну і подекуди зростаючу динаміку, проте на завершення місяця ціни дещо знизилися. Протилежна тенденція відмічається на фуражне зерно, яке продовжувало рухатися у низхідному тренді. Дана розбіжність пояснюється обмеженою пропозицією продовольчої пшениці і високою – фуражної», – зазначили аналітики біржі.

На ринку кукурудзи продавці намагалися підіймати свої цінові пропозиції, однак дана тенденція була недовготривала. Ліквідність кукурудзи знаходилася на низькому рівні, а продавці знижували свої ціни, щоб розпродати торішні запаси.

Щодо агрометеорологічних умов, то згідно з даними Укргідрометцентру у вересні переважала дуже тепла, у третій декаді – аномально тепла, погода, обумовлена впливом потужного антициклону.

«Вересень виявився одним з найсухіших за останні роки, кількість опадів за місяць на більшій частині території країни склала в середньому лише 13-44 % норми. Умови для початкового розвитку озимини на більшості вже засіяних площ складалися несприятливі», – додали аналітики біржі.

Середні ціни попиту по Україні на кінець вересня щодо початку місяця:

  • пшениця, 2 клас (EXW) – 5 500 грн/т (-1,08%);
  • пшениця, 3 клас (EXW) – 5 220 грн/т (-1,51%);
  • пшениця фуражна (CPT) – 4 540  грн/т (-6,97%);
  • кукурудза фуражна (CPT) – 4 600 грн/т (-13,21%).

Протягом місяця спостерігалась знижувальна тенденція на зернові в світі. Геополітична нестабільність у Чорноморському регіоні ще більше створює шар невизначеності, посилюючи волатильність цін.

«У другій половині вересня ціни на пшеницю постійно зазнавали тиску вниз. Історично склалося так, що вартість пшениці, як правило, досягає найнижчої точки в серпні або вересні. Стан ринку 2023 року повторює таку тенденцію. Ф’ючерси на кукурудзу також знижувалися, але не так динамічно як на пшеницю. Зниження цін пояснюється сезонним фактором, а саме збором нового врожаю», – відмічають аналітики.

З повною  версією звіту можна ознайомитись  у безкоштовному чат-боті для купівлі та продажу аграрної продукції в Телеграм – AgroMarket UUB – далі «поділитись номером» – розділ «Аналітика».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *