Пільгові кредити для аграріїв можуть пролонгувати

Уряд запропонував ініціативу про пролонгацію пільгових кредитів для аграріїв, повідомив заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на mind.ua.

Водночас пільгову ставку збираються підняти з 0% до 5-6% річних

Наразі невідомо на який термін можуть пролонгувати пільгові позики. Рішення запроваджують для того, щоб фермери не продавали збіжжя за мінімальними цінами для повернення кредиту і могли надалі користуватися наданими коштами. Текст ініціативи незабаром мають опублікувати.

Рішення підвищити кредитну ставку з 0% до 5-6% річних у гривні в міністерстві пояснили зростанням інфляції та облікової ставки Національного банку України (НБУ). Висоцький зазначив, що весною аграрії отримали 24 млрд грн пільгових кредитів. При цьому загалом з 24 лютого фермери отримали близько 50 млрд грн позик під 0%.

Через здорожчання логістики максимальна ціна українського збіжжя досягала $190 за тонну. При цьому всередині країни аграрії продають товар вдвічі дешевше, ніж ззовні. Зазвичай внутрішня ціна досягала 70% міжнародної, а тепер показник становить 40%.

Така вартість обумовлена тим, що експорт відбувався з посередництва східної частини Європи, а не напряму до споживачів. Мінагрополітики очікує, що логістичні витрати будуть поступово знижуватися, як і вартість українського збіжжя.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *