Після старту земельної реформи розкриті схеми, звільнені тисячі чиновників, — Лещенко

Поки опоненти земельної реформи роблять спроби блокувати процес, у межах ініціативи вже звільнені тисячі корумпованих чиновників, заявив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukrinform.

За його словами, Конституційний Суд розглядає питання начебто неконституційності земельної реформи, крім того, пропонується перевести засідання у закритий режим.

«Я, як відповідальний за реалізацію земельної реформи, був учасником усіх цих процесів у Конституційному суді. І нам було дуже важливо, щоби був прямий ефір, щоби люди чули аргументи за та проти. Ми нічого не боїмося, ми відкриті до діалогу. Але це закрите засідання в письмовій формі — це ніщо інше, як спроба наших опонентів просто перейти до затягування процесів, щоби було постійно на слуху питання Конституційного суду, але кінцевого рішення не було. Перед запуском ринку землі ми заслухали понад 30 клопотань, у межах яких ми не могли розглядати справу по суті, ми просто слухали якісь клопотання. Вони їх подавали з єдиною метою — відкласти процес, пропіаритися на камеру і т. п.», — зазначив Лещенко.

Він додав, що вже на першому етапі реалізації земельної реформи були розкриті корупційні схеми, в яких брали участь і чиновники.

«Якщо земельна реформа — це погано в їхньому розумінні, то що ж було 30 років до цього? Відсутність реєстрів, відсутність прозорої системи, відсутність легального ринку землі, все було в «чорній зоні»… Я хочу зазначити — ми звільнили тисячі чиновників… Наприклад, у нас була система Госгеокадастру, в якій працювали 10 тис. чиновників, які розпоряджалися землею в нашій країні. Ми звільнили там 5 тис. чиновників, і продовжуємо їх зачищати, оптимізувати. Тому що вони використовували фінансовий ресурс платників податків, ми платили їм сотні мільйонів гривень зарплат, а вони використовували схеми безкоштовної приватизації, формували тіньовий ринок», — наголосив міністр.

Крім того, механізм референдуму передбачено як інструмент, за допомогою якого українське суспільство може самостійно ухвалювати рішення, що стосуються землі, зауважив він.

«Я вам більше хочу сказати. Ми прописали механізм референдуму. Для чого? Щоби українське суспільство ухвалювало рішення, й давало свою оцінку. Ось ви побачите, що за рік-два сприйняття земельної реформи в суспільстві кардинально зміниться з погляду розуміння процесу та підтримки самої реформи», — зазначив Лещенко.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *