Політолог назвав підстави для звільнення аграрного міністра

Голова фракції «Слуга народу» Давід Арахамія анонсував 3-4 кадрові зміни в уряді. Серед потенційних аутсайдерів експерти називають міністра АПК Романа Лещенка і вказують на підстави для його звільнення.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УНН.

Перша — безвідповідальні та гучні заяви міністра, каже політолог Олександр Кочетков. Зокрема, обіцянки карати санкціями за земельне рейдерство.

Ранше УНН повідомляв, що один з найбільших агрохолдингів країни «Кернел» вдається до земельного рейдерства, що зокрема підтверджується матеріалами слідства правоохоронців, але замість обіцяних санкцій міністр Лещенко підтримує піар-заходи засновника компанії Андрія Веревського.

Попри публічні обіцянки Лещенка у міністерстві АПК тепер стверджують, що земельним рейдерством мають опікуватися не вони, а Мінюст.

Про те що земельне рейдерство активізовано, а не заблоковано — вказує і вчорашній круглий стіл на тему «Громадська антирейдерська платформа. Презентація та обговорення заходів протидії рейдерству та захисту прав власності в умовах ринку землі». Із самої назви заходу вбачається, що українські фермери не почувають себе захищеними, а влада не гарантує збереження власності.

Отже, у підсумку: земельне рейдерство є, а обіцяних Лещенком санкцій немає.

Друга підстава для відставки, на яку вказує Олександр Кочетков, полягає у фактичній бездіяльності міністра.

«Результати його роботи ніякі. Ніякі і такі самі порожні його заяви, нічого про нього сказати не можна. Жодної ініціативи, жодної дії, яка була б помітна, щось там на допомогу фермерів, чи хоча б якісь рішення — немає. Навіть не спробували вирішити з Китаєм питання по боргам, вони готові співпрацювати, але ж потрібно розв’язувати питання. Тобто жодні з болючих тем рішення не дочекалися від нього чи хоча б початку процесу. Так що він ніякий і ні про що», — каже Кочетков.

У ЗМІ вказують і на третю підставу — провал програми зрошення, що є частиною аграрної програми президента.

Аналітичний ресурс «Слово і діло» додає, що Лещенко також не встиг невідкладно до вересня 2021 року ухвалити підзаконні акти для роботи земельних електронних аукціонів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *