Рада ухвалила за основу законопроєкт про створення організацій водокористувачів

Верховна Рада ухвалила в повторному першому читанні законопроєкт № 5202-д «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель», який має упорядкувати процедуру створення ОВК в Україні. Відповідне рішення підтримали 312 народних депутатів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukrinform.ua.

Як йдеться у пояснювальній записці до проєкту закону, Україна має близько 40,5 млн га земель, придатних для ведення сільського господарства, з них 2,2 млн га формально віднесено до зрошуваних (з урахуванням окупованих територій). Враховуючи зміни клімату, площа сухої та дуже сухої ріллі, що потребуватиме зрошення, у подальшому буде лише збільшуватись. На сьогодні площа земель, які фактично зрошуються, зменшилася на понад 70%. 

У документі йдеться, що метою законопроєкту є: збільшення площі землі, на якій застосовується гідротехнічна меліорація; підвищення ефективності сільського господарства; зменшення собівартості поливу земельних ділянок; мінімізація ризиків припинення подачі/відведення води під час вегетаційного сезону; зменшення витрат держави на адміністрування системи меліорації; недопущення деградації ґрунтів.

Наголошується, що завданням законопроєкту є: створення правової бази для створення та діяльності ОВК; передача ОВК функцій управління частиною об’єктів меліоративної інфраструктури (інфраструктурою нижчого рівня); створення правових механізмів для внесення інвестицій в існуючу меліоративну інфраструктуру та будівництва нової меліоративної інфраструктури (як в рамках ОВК, та і не в рамках ОВК).

Крім того, документом передбачено створення передумов для утримання водокористувачами меліоративної інфраструктури та залучення інвестицій в неї. Зокрема, виокремлення меліоративної мережі; внесення до Державного земельного кадастру відомостей про її складові та земельні ділянки, меліорацію на яких мережа може забезпечувати; включення до реєстру речових прав на нерухоме майно відомостей про права на меліоративну мережу та її окремі складові.

Законопроєктом також визначається правовий статус ОВК як юридичної особи з неприбутковим статусом. Унормовується процедура створення та набуття ОВК прав на об’єкти меліоративної інфраструктури. Приміром, пропонується, що засновниками та членами ОВК можуть бути виключно власники земельних ділянок сільгосппризначення, які об’єднуються для забезпечення використання, експлуатації та технічного обслуговування об’єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем. Передбачається, що об’єкти меліоративної мережі, які перебувають у державній або комунальній власності чи є безхазяйними, безоплатно передаються ОВК, територія обслуговування якої збігається з територією обслуговування відповідної мережі.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *