Польща планує посилити контроль за українськими перевізниками

Польський уряд провів переговори із протестувальниками, які вже майже місяць блокують рух українських вантажівок через пункти пропуску. Після переговорів урядовці з Міністерства інфраструктури Польщі повідомили, що посилять контроль українських вантажівок, як цього і вимагали учасники протестів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на 24tv.ua.

Міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаядур повідомив, що «дотримується слова» і скерував у регіон додаткові сили, проте на вирішення ситуації це жодним чином не вплинуло. Він також додав, що місцеві урядовці збираються йти в європейські інституції, аби попрацювати над усуненням недобросовісної конкуренції на ринку перевізників.

«Також на саміті Транспортної ради ЄС має бути піднята тема наслідків, викликаних скасуванням обов’язку українських водіїв мати дозволи для в’їзду в ЄС», – додав Гаядур.

Читайте також: Блокада польсько-українського кордону: є хороші новини.

6 листопада представники однієї з польських асоціацій перевізників заблокували пункти пропуску на кордоні з Україною та не пропускали українські вантажівки. Вони висунули ряд вимог, серед яких повернення дозволів для українських вантажівок, окрема черга для авто з ЄС та для пустих вантажівок, доступ до української системи «Шлях» тощо.

Усі ці вимоги йдуть всупереч договору про «транспортний безвіз», який Україна підписала з Євросоюзом. У Брюсселі також неодноразово наголошували на неправомірності дій польських перевізників, але на ситуацію це не вплинуло. Ті продовжили блокувати кордон, внаслідок чого збитки українського бізнесу зросли до мільярдів гривень. Окрім того, довге очікування в черзі стало фатальним для кількох українських водіїв.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *