Посіви пшениці та ячменю озимого знаходяться в доброму стані, незворотних пошкоджень рослин не виявлено, — науковці

Перезимівля озимих зернових культур є однією з найважливіших агрономічних проблем у виробництві зерна, яку потрібно завжди враховувати і знаходити засоби максимального зменшення її шкідливих наслідків. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на mip.com.ua.

Науковцями Миронівського інституту пшениці було проведено третій строк відбору монолітів за допомогою якого встановлять остаточну ступінь пошкодження посівів та життєздатність рослин на різних етапах перезимівлі сортів озимих пшениці, ячменю і тритикале.

Таким чином, моніторинг стану озимих культур у зимовий період дає можливість заздалегідь спланувати заходи весняного догляду: а саме підживлення, обробки засобами захисту рослин, щоб виростити високий урожай якісного зерна, а за потреби, забезпечити господарства насінням ярих культур для ремонту чи пересівання площ.

Період з 05.03 по 12.03 включно характеризувався наявністю низьких температур. Вночі та вранці мінімальна температура повітря знижувалась до мінус 7,8°С (11.03), а вдень максимальна підвищувалась до плюс 3,7°С (05.03). Середньодобова температура повітря за даний період становила мінус 1,7°С, що на 2,9°С нижче середньобагаторічної (плюс 1,2°С).

Протягом тижня спостерігались опади у вигляді дощу. Їх сума склала 7,0 мм, або 75,6% від середньо багаторічного показника (9,3 мм).

Станом на 11 березня пшениця озима за оптимальних строків посіву знаходилася на II- III етапі органогенезу, в середньому з висотою рослин 22,0 см, коефіцієнтом кущіння 5,5 шт. та кількістю вторинних коренів 4,2 шт.

Ячмінь озимий знаходиться на III етапі органогенезу, в середньому з висотою рослин 14,6 см, коефіцієнтом кущіння 3,5 шт. та кількістю вторинних коренів 3,3 шт.
В результаті оцінки пошкодження конуса наростання рослин пшениці та ячменю озимого виявлено незначний його приріст, конус живий, тургор збережений, спостерігається легке помутніння. 

Вміст цукрів на вузлі кущіння за оптимальних строків посіву був в межах 10,9-18,2% у пшениці, та 9,6-13,2% в ячменю. Динаміка вмісту розчинних цукрів, свідчить що рослини активно використовують накопичені цукри. 

Загалом стан посівів пшениці та ячменю озимого знаходяться в доброму стані, незворотних пошкоджень рослин не виявлено.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *