27 січня 2023 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову №76 щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, якою було затверджено новий Порядок бронювання військовозобов’язаних.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.
Новий порядок передбачає, що відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, які були надані військовозобов’язаним рішеннями Мінекономіки України до набрання чинності цією постановою, є чинними протягом строку, на який вони надані.
Оскільки переважна більшість працівників аграрних компаній була заброньована у березні та травні 2022 року, термін їх відстрочки має закінчитись починаючи з середини лютого 2023 року.
Проте вищезгадана Постанова на практиці все ще не працює через проведення роз’яснювальних робіт та погодження критеріїв з відповідними держорганами, від яких залежить отримання статусу критичної важливості підприємства для функціонування економіки, доведення мобілізаційних завдань, забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань.
Крім того, Державна податкова служба також перебуває на етапі розробки необхідних форм довідок та порядку їх видачі, що додатково гальмує процес отримання підприємством для підтвердження критичної важливості таких довідок.
В результаті, станом на сьогодні підприємства не мають змоги навіть отримати статус критичних для національної економіки, не кажучи вже про подачі заявок на нові бронювання, тому необхідність автоматичного продовження вищезазначених бронювань стає надзвичайно критичною, що особливо важливо з огляду на весняно-польові роботи, які розпочнуться вже в березні 2023.
Враховуючи вищезазначене, УКАБ звертається до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля із проханням в терміновому порядку розглянути можливість додатково продовжити поточні бронювання ще на 1 місяць задля забезпечення безперебійної роботи агропідприємств, які підтримують функціонування економіки та продовольчу безпеку країни.
Джерело: propozitsiya.com