Посуха у США призводить до зниження виробництва зерна

Посушлива погода в США негативно позначається на ключових зернових культурах, що, у свою чергу, призводить до ще більшого підвищення цін на такі сировинні товари, як кукурудза і пшениця. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформагентство «Інтерфакс Україна».

Доходи американських ферм суттєво постраждали за останні два роки, спочатку через пандемію коронавірусу, яка призвела до падіння цін, а потім через посушливу погоду. У результаті можливості фермерів для отримання прибутку на тлі зростання попиту й підвищення цін виявилися обмеженими.

Екстремальна спека охопила практично всі штати США. При цьому посуха зачепила такі важливі аграрні штати, як Північна Дакота, Південна Дакота, Міннесота, Айова та Небраска. У результаті багато зернових культур засихають. За даними Мінсільгоспу США, у поганому або вкрай поганому стані вже близько 63% пшениці порівняно з 6% на аналогічний час минулого року.

Відомство знизило прогноз виробництва зерна в США у 2021 році, що, у свою чергу, призводить до виснаження запасів. Від початку 2021 року ціни на пшеницю і кукурудзу зросли на 11%. Ціни на просапні культури можуть і далі підвищуватися в разі збереження несприятливих умов.

Міжнародна зернова рада минулого місяця погіршила прогноз світового врожаю зерна у 2021/2022 сільськогосподарському році на 6 млн тонн до 2295 млн тонн.

Посушлива погода також вдарила по сільськогосподарським ринкам інших країн. Зокрема, другий урожай зерна в Бразилії, вирощений узимку, суттєво зменшився у зв’язку з посушливими погодними умовами. Влада країни прогнозує обсяг урожаю на рівні 60,3 млн тонн порівняно з 75,1 млн тонн за аналогічний період минулого року.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *