Повернення акцизу на пальне викличе здорожчання хліба на 7-10%

В Україні з липня можуть зрости ціни на борошно і, як наслідок, на основний продукт на столах багатьох українців – хліб. Очікується, що подорожчання становитиме близько 7-10%, проте воно станеться лише за умови підвищення відпускних цін на автомобільне пальне, розповів директор Хмельницького хлібозаводу Валентин Романенко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на businessua.

Розрахунки Романенка ґрунтуються на припущенні, що через повернення стандартних ставок акцизу та ПДВ на пальне з 1 липня вартість літра бензину зросте на 12 грн, а дизеля – на 8 грн.

Таке подорожчання, за словами фахівця, призведе до підвищення собівартості всіх технологічних ланцюжків, у яких використовуються транспортні послуги. Зокрема, це стосується й хліба.

«Цього місяця суттєвих підстав для подорожчання немає. Якщо буде суттєво підняття пально-мастильних матеріалів, тоді будемо змушені переглядати логістику, цінову політику. І буде подорожчання. Я прогнозую подорожчання від 7 до 10 відсотків», – заявив Романенко.

Нагадаємо, акцизи на пальне скасували у березні 2022 року через повномасштабну війну, яку розв’язала Росія. Тоді податок на додану вартість (ПДВ) для пального урізали з 20% до 7%.

Однак, як вважають у Кабміні, цей захід вже давно вичерпав себе як підтримка ринку. А ось наповнення бюджету виходить на перший план. Справа в тому, що Україна не може фінансувати військові витрати за рахунок міжнародної допомоги. Робити це можна лише зі своєї скарбниці.

Водночас, за підрахунками голови податкового комітету Ради Данила Гетманцева, 7% ПДВ на пальне вдарило по доходах бюджету.

«У 2022 році недоотримання внутрішнього ПДВ становило 6,7 млрд грн. За той самий період недоотримання ПДВ на імпорт досягло 24,7 млрд грн», – зазначав Гетманцев.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *