Президент не розглянув петицію «Захистити українське село»

Згідно з даними, зазначеними на офіційному сайті Президента України, розгляд електронної петиції здійснюється не пізніше десяти робочих днів від дня оприлюднення інформації про початок її розгляду, і не пізніше наступного робочого дня після закінчення її розгляду оприлюднюється відповідь у розділі електронних петицій на сторінці «З відповідями». Наразі термін розгляду петиції «Захистити українське село – відкласти до закінчення війни збільшення максимальної площі с/г землі «в одних руках» зі 100 до 10000 гектарів» пройшов. Проте відповіді від Президента немає.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на uacouncil.

За час розгляду петиції аграрії неодноразово публічно зверталися до Володимира Зеленського із аргументованою позицією щодо збереження чинних лімітів продажу землі під час війни. Цього тижня провідні аграрні асоціації ініціюють круглий стіл для широкого обговорення наступного етапу земельної реформи, оскільки питання чесної конкуренції на ринку землі – це питання виживання середнього та малого агробізнесу в державі та забезпечення економічної стабільності України. Анонс заходу буде оприлюднений найближчим часом.

Нагадаємо, що під час конференції УКАБ «Ведення агробізнесу в Україні», яка відбулась у Києві, Міністр агрополітики Микола Сольський заявив, що земельний ринок для юридичних осіб, як і планувалось, запрацює з 1 січня. Ніяких змін до другого етапу земельної реформи не буде.

Всеукраїнська Аграрна Рада неодноразово зверталась до Комітету з питань аграрної та земельної політики ВР України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, до Кабінету міністрів України з проханням залишити чинні ліміти на купівлю землі на період війни та можливості профільного обговорення цього питання із залученням представників середнього та малого агробізнесу.

ВАР виступає проти підняття ліміту землі з поточних 100 до 10 тисяч гектарів в «одні руки» з 2024 року, та пропонує продовжити дію чинного обмеження – не більше 100 га в «одні руки» на час війни та два роки після перемоги. Проте, ВАР не заперечує допуску до ринку юридичних осіб, на чому наполягають міжнародні партнери України. Це пов’язано з тим, що згідно із Земельним кодексом України власниками таких юридичних осіб (що купують землю), можуть бути лише громадяни України. Відповідно це значно знижує ризик скупівлі с/г земель іноземцями.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *