Проблеми зі зміною клімату загрожують центральній Україні

Проблеми із посухою та зміною клімату гостро стоять не лише на півдні, а й у центральній Україні, тому країна потребує зрошення на більш ніж 2 мільйонах гектарів сільськогосподарських земель, повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства з посиланням на міністра Романа Лещенка.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minagro.gov.ua.

«Проблеми, пов’язані із засухою та зміною температур, вже гостро стоять не лише на півдні, а й у центральному регіоні. Майже половина Черкащини минулого року пережила екстремальну засуху. Люди вперше за роки збирали врожай у дві тонни з гектара кукурудзи, у той час, як ще 5 років тому вони збирали 10-12 тонн врожаю кукурудзи з гектара», — йдеться в повідомленні.

На думку міністра, уряд має провести іригаційну реформу, інакше Україна втрачатиме величезні масиви чорноземів.

«Деградація земель, вітрова, водна ерозія, опустелювання земель — це те, що буде призводити до втрати економічної активності», — зазначив Лещенко.

Також він анонсував створення національного оператора для проведення реформи водогосподарської галузі. Цей орган управлятиме магістральними каналами, насосними станціями і формуватиме кооперативи водокористувачів — малих та середніх фермерів — які зможуть отримувати державну компенсацію вартості зрошувального обладнання.

За його словами, цей оператор буде публічною акціонерною компанією з міжнародними стандартами корпоративного управління. Він зможе залучати проектне фінансування, у тому числі й через інституції США.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *