Пшениця на Кіровоградщині – збиткова культура

Під врожай 2024 року аграрії Кіровоградщини посіяли 324 тисячі гектарів пшениці. Це на 15% менше, якщо порівнювати з 2022 роком. В Україні цьогоріч засіяли озимою пшеницею понад чотири мільйони гектарів, що майже вдвічі менше за осінь 2021 року.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

За словами керівниці департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської області Валерії Фурманової, цьогоріч пшениця належить до збиткової культури.

«Ціна на пшеницю дуже низька. Ми вживаємо до 15% зернового ресурсу для власних потреб. Все решта – це експортний потенціал».

Керівниця агрофірми з Кропивницького району Олена Крутько розповіла, цієї осені вперше за час роботи агрофірми відмовилися від посіву озимої пшениці. У попередні роки обсяги посівів коливалися від 300 до 700 гектарів.

За її словами, на рішення відмовитись від посіву озимої пшениці вплинуло те, що продавати зерно нікуди або за низькою ціною, а також погодні умови.

«У вересні та першій декаді жовтня не було дощів. Сіяти пшеницю у суху землю було ризиковано. Багато фермерів сіяли, але потім або пересівали, або передисковували. Цього року ми продавали пшеницю за ціною п’ять тисяч гривень за тонну. Нині собівартість пшениці — вісім з половиною тисяч, це без сплати орендних паїв і без податків».

Цьогорічний врожай пшениці зберігають на складах господарства. Замість пшениці планують сіяти соняшник.

Агроном господарства з Новоукраїнського району Денис Філіпенко сказав, що попри занижену ціну пшеницю таки посіяли.

«Озима пшениця займає майже 25% від усієї структури наших посівів. Щороку ми сіємо 600-700 гектарів. Якщо гарно її доглянути та вчасно підживити, то врожайність — вісім тонн з гектара, це непогані гроші».

Тенденція зменшення посівів озимої пшениці загальнодержавна, пояснив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук. У 2021 році було висаджено 7,8 мільйона гектарів, у цьому році понад чотири мільйони гектарів. Це призводить до зменшення експортного потенціалу.

«Зменшення посів по-перше пов’язано з війною. Це окуповані території, заміновані поля, де не мають можливості активно сіяти товаровиробники. По-друге — відсутність обігових грошей. Фінансова неспроможність товаровиробників бути підготовленими, як до посівної кампанії, так і неможливість вчасно реалізувати зерно за ринковими цінами».

Нині аграрії України переорієнтовуються на вирощування інших зернових. Вважає, на продовольчу безпеку України це не вплине.

«Протягом року в Україні споживають шість-сім мільйонів тонн пшениці. Посадженого цьогоріч буде більш ніж достатньо. Але, країна у війні, економіка потребує грошей, а гроші сьогодні приносить експорт агропродукції».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *