Росія заробила на контрабанді зерна з України понад півмільярда доларів

Коли влітку минулого року балкер Laodicea пришвартувався в Лівані, українські дипломати заявили, що судно перевозило вкрадене Росією зерно, і закликали ліванських чиновників конфіскувати судно.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Associated Press.

Москва назвала це звинувачення «неправдивим і безпідставним», а генпрокурор Лівану став на бік Кремля і заявив, що 10 тис. тонн ячмінного і пшеничного борошна не були вкрадені і дозволив судну розвантажитися.

Але розслідування, проведене Associated Press PBS «Frontline», показало, що Laodicea, що належить Сирії, є частиною складної контрабандної операції, керованої росією, яка використовувала фальсифіковані маніфести та морські підступи для викрадення українського зерна на суму щонайменше 530 мільйонів доларів. — готівка, яка допомогла живити військову машину президента Володимира Путіна.

Associated Press використовувала супутникові зображення та дані морських радіотранспондерів, щоб відстежити три десятки суден, які здійснювали понад 50 рейсів, перевозячи зерно з окупованих Росією територій України до портів Туреччини, Сирії, Лівану та інших країн. Журналісти переглядали маніфести доставки, шукали публікації в соціальних мережах і брали інтерв’ю у фермерів, вантажовідправників і офіційних осіб компаній, щоб розкрити подробиці масової контрабанди.

Дане розслідування крадіжки росією українського зерна є частиною майбутнього документального фільму «Атака Путіна на Україну: документування військових злочинів», прем’єра якого відбудеться 25 жовтня.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *