Російський зерновий союз знизив прогноз виробництва пшениці

«У Російському зерновому союзі знизили прогноз виробництва пшениці в Росії в 2021/22 МР до 79-80 млн тонн», — повідомила директор аналітичного департаменту союзу Олена Тюріна. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «АПК-Інформ».

«Якщо раніше ми оцінювали збір пшениці в 82,5–83 млн тонн, то тепер скорочуємо до 79–80 млн тонн. Це в середньому менше, ніж минулого року, на 7% (85,9 млн тонн у 2020 році). Основний фактор зниження прогнозу — це скорочення посівних площ під пшеницею, перш за все, під озимою», — сказала вона.

У РЗС нагадали, що, за даними Росстату, сумарне скорочення площі під пшеницею склало 744 тис. га. але якщо під ярою площа збільшилася на 577 тис. га, то під озимою скоротилася більш ніж на 1,3 млн га — до 15,4 млн га. При цьому О. Тюріна зазначила, що на озиму пшеницю припадає велика частина зборів цієї культури, її врожайність майже в два рази вище, ніж ярої.

«Минулого року, наприклад, збір озимої пшениці склав 63,2 млн тонн проти 22,7 млн тонн ярої, таким чином, на озиму припало майже 74% загального врожаю цього зерна. Саме за рахунок більш високої врожайності озимих ми виходили в останні роки на значні показники по збору зерна. Оскільки цього року їх загибель значна і площа до прибирання менша, ми знижуємо прогнози», — сказала О.Тюріна.

За її словами, знижена і оцінка врожайності пшениці до 28,1–28,3 ц/га, тоді як минулого року становила 29,8 ц/га.

Аналітики також знизили оцінки виробництва ячменю. «Темпи його збирання випереджають минулорічні, але зменшення посівних площ і поточного рівня врожайності дозволяють говорити про те, що збір складе близько 19,3–19,5 млн тонн, в минулому році було зібрано 20,9 млн тонн», — уточнила директор аналітичного департаменту РЗС.

В результаті в російському зерновому союзі був знижений і прогноз валового збору зерна. «Нова оцінка становить 127–128 млн тонн, раніше ми прогнозували 129–130 млн тонн», — повідомила О. Тюріна.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *