Середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО в липні склало 123 пункту, що на 1,5 пункти (1,2%) нижче в порівнянні з червневим показником, але все ще на 29,1 пункта (31%) вище за показник за той же період минулого року. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на сайт FAO.
Зафіксоване в липні зниження обумовлене скороченням цін на зернові, молочну продукцію і олії на тлі триваючого вже другий місяць поспіль зростання котирувань м’яса і цукру.
Середнє значення Індексу цін на зернові ФАО в липні склало 125,5 пункту, що на 3,8 пункта (3%) нижче червневого показника, але на 28,6 пункта (29,6%) вище рівня липня 2020 року. Міжнародні ціни на кукурудзу за місяць знизилися на 9,1 пункти (6%), що пояснюється вищим, ніж прогнозувалося раніше, урожаєм в Аргентині і поліпшенням видів на урожай у США. Скасування Китаєм замовлень на поставки кукурудзи старого врожаю також внесло вклад у зниження котирувань цієї культури. При цьому стримуючий вплив на ціни надала стурбованість у зв’язку зі станом урожаю в Бразилії, де темпи обмолоту значно відстають від торішніх, а високі внутрішні ціни стимулюють фермерів до реалізації зерна безпосередньо на внутрішньому ринку. Експортні ціни на ячмінь і сорго в липні знизилися на 8,3 пункти (6,4%) і 8,7 пункти (5,3%) відповідно. Котирування пшениці в липні, навпаки, виросли на 2,2 пункти (1,8%) до найвищого рівня з середини 2014 року, що обумовлено побоюваннями щодо стану посівів в Північній Америці, де тривала посуха вже призвела до зниження врожаю пшениці твердих сортів в Канаді і ярої пшениці в США. У той же час зливи поставили під загрозу види на урожай в деяких частинах Європи, а в Росії перші зібрані врожаї виявилися трохи нижче очікуваного. Що стосується Південної півкулі, то в Аргентині та Австралії види на урожай залишаються сприятливими. Міжнародні ціни на рис у липні прискорили зниження, досягнувши дворічного мінімуму.
Середнє значення Індексу цін на рослинні олії ФАО в липні склало 155,4 пункти, що на 2,2 пункти (або 1,4%) нижче червневого значення. Зниження значення даного Індексу триває другий місяць поспіль і він досяг мінімального за останні п’ять місяців рівня. Це головним чином пояснюється зниженням цін на соєву, ріпакову і соняшникову олії, при цьому ціни на пальмову олію зросли. Основною причиною скорочення цін на соєву олію став перегляд у бік зниження мандата на частку біопалива в кінцевій паливної суміші в Аргентині. Міжнародні ціни на ріпакову і соняшникову олії також знизилися, відображаючи, відповідно, як низький світовий імпортний попит, так і очікуване рекордне зростання пропозиції в сезоні 2021-22 років.
Після дванадцятимісячного зростання середнє значення Індексу цін на молочну продукцію ФАО продовжило знижуватися другий місяць поспіль і в липні склало 116,5 пункту, що на 3,4 пункти (2,8%) нижче рівня червня. Разом з тим це на 14,7 пункти (14,5%) вище рівня відповідного періоду минулого року.
Середнє значення Індексу цін на м’ясо ФАО в липні незначно зросло і склало 110,3 пункти, що на 19,6% вище відповідного періоду попереднього року.
Середнє значення Індексу цін на цукор ФАО в липні склало 109,6 пункти, що на 1,8 пункти (1,7%) вище червневого значення; після чотирьох місяців безперервного зростання ціни на цукор досягли найвищого рівня з березня 2017 року. Зростання міжнародних котирувань цукру в основному пов’язане з невизначеністю щодо наслідків недавніх заморозків для врожаю в Бразилії, найбільшому в світі експортері цукру, який вже постраждав від тривалої посухи. Внаслідок збільшення цін на сиру нафту виробники в Бразилії наростили частку цукрової тростини, яка спрямовується на виробництво етанолу, що стало додатковим стимулом для зростання світових котирувань цукру. При цьому стримуючий вплив на зростання цін на цукор надали хороші види на врожай в Індії і ослаблення обмінного курсу бразильського реала до долара.
Джерело: propozitsiya.com