Сапери НІБУЛОНу розмінували перші півтори тисячі гектарів земель

Команда НІБУЛОНівських саперів не так давно отримала статус оператора протимінної діяльності та вже встигла повернути в обробіток перші 1500 га українських земель.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на nibulon.

На філії «Снігурівська» команда «НІБУЛОНу» з розмінування провела нетехнічне обстеження територій, зібравши всю необхідну інформацію про стан забруднення земель вибухонебезпечними предметами. Фахівці оцінили ступінь забруднення територій та встановили перелік земель, на яких не велись бойові дії і які не є забрудненими ВНП фактично. Таким чином опрацьовано вже 1500 га земель та подано відповідний звіт до Центру протимінної діяльності Міноборони України про розблокування цих територій.

«Повне розмінування «Снігурівської» філії означає розблокування п’ятої частини від усіх забруднених ВНП земель «НІБУЛОНу». Найголовніше – це дасть можливість місцевим жителям повернути робочі місця та годувати свої сім’ї, паралельно відновлюючи вщент зруйновані рашистами будинки та поступово повертаючись до мирного життя», – йдеться у повідомленні.

Поки на часі розмінування «Снігурівської» філії, інші ж потенційно забруднені ВНП території розташовані в зоні бойових дій або в безпосередній близькості до неї. Це поки унеможливлює гуманітарне розмінування до моменту звільнення цих територій та закінчення обстрілів.

Основною проблемою для розмінування є саме обстріли, адже в разі, якщо буде проведено обстеження території і вона в подальшому зазнає обстрілів, знадобиться повторне обстеження. Ще одна проблема полягає в тому, що гуманітарне розмінування згідно із законодавством ведеться на відстані 20 км до лінії фронту. Це поки обмежує НІБУЛОНівських саперів у площах розмінування.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *