Замість 200 працівників п’ять трактористів – так працюють агропідприємства Донеччини

Аграрії Донеччини закінчили посівну попри постійні обстріли і міни на полях. Торішній врожай у деяких підприємств так і лежить на складі: не продавали — невигідно. Цього року в області сіяли: пшеницю, соняшник, гречку, ріпак та інші культури. Посіяли менше, та не лише через міни та бойові дії, — не вистачає людей і техніки, яку знищили окупанти.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

«У нас було два прильоти: район гаража, у нас була там техніка. По полях також є прильоти. У саду навіть збирали уламки», – розповідає директорка агропідприємства Алла Пєтухова.

Та, каже, обстріли та мині на полях – це лише частина проблем. Не вистачає людей.

«В нас працює на сьогодні п’ять трактористів. На таку ділянку землі це дуже мало. Ми не можемо знайти людей для роботи. В нормальний час в нас працювали до двохсот людей, а нині ледь знаходимо», – розповідає Алла Пєтухова.

Постачальники добрив та засобів захисту рослин виїхали з регіону, розповідає Алла, ціни на ці товари зросли, а на зерно – ні.

За словами Алли Петухової, підприємство має 202 гектари яблуневого саду, на 50-ти гектарах росте фундук, 46 гектарів черешневого саду, є й вишневі дерева. Крім того, 670 гектарів – це поля – зерно.

«Бойові дії та важка логістика дуже, до нас не хочуть везти паливо, це все дуже складно. 2021-22-го років урожай у мене весь знаходиться на складі. Ми не реалізували через цінову політику. Якщо продавати за ціною, яку зараз просять, це невигідно, це мінус. І багато хто продає в мінус», – розповідає керівниця агропідприємства.

Менше посіяли цього року аграрії на Донеччині ще й тому, що багато сільськогосподарської техніки втратили, розповідає заступниця директора департаменту агропромислового розвитку Донецької обладміністрації Олена Рибакова.

З початку повномасштабного вторгнення аграрії області не дорахувалася понад три тисячі одиниць техніки. Також втратили землі через окупацію та мінування полів.

«285 підприємств на підконтрольній території понесли збитки, які склали більше ніж 3 млрд гривень. У деокупованих громадах – Лиман і Святогірськ – посівна майже не відбулась. Потрібне обстеження і розмінування, в Лиманській громаді 19 тисяч гектарів, у Святогірській – 11 тисяч гектарів. Техніки в деокупованих громадах майже не залишилось, 80% пошкоджено, або знищено, або вкрадено окупантами», – розповіла Олена Рибакова.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *