Коли ми говоримо «херсонські помідори», то до слова неперевершені і додати нічого. На Херсонщині до них особливе ставлення — тут їх не просто вирощують ледь не для всієї країни, а й займаються селекцією в Інституті зрошуваного землеробства НААН.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agroprofi.com.ua.
В Інституті зрошуваного землеробства НААН селекційна робота з культурою помідора ведеться з 1981 року. Метою цієї роботи є створення нових сортів і гібридів з високою продуктивністю та якістю плодів, придатних для механізованого збирання, адаптованих до умов півдня України.
Новостворені сорти мають відповідати моделі сорту: потенційна врожайність 80-100 т/га, сорт промислового типу, адаптований до умов півдня України, з високою дружністю достигання (наявність на момент збирання не менше 75% стиглих плодів); товарність плодів — 85-95%, зберігання товарних якостей на рослині впродовж 20-25 днів після масового достигання, плоди з відповідними фізико-механічними властивостями: питомий опір на роздавлювання — не менше 70 г на 1 г маси, міцність шкірки — не менше 140 г/мм2 при проколюванні; зусилля на відрив плода — 1,2-2,2 кг; вмістом у плодах сухої речовини 5,6-6,0%, цукру — 3,5-4,0%, вітаміну С — понад 22 мг/100г, відходів (шкірка, насіння, целюлоза) — 4,5-5,5%, рН соку — 4,2-4,4, а також кислотний індекс (відношення цукор/кислота) — не менше 7.
На даний час за результатами багаторічної роботи створено низку нових сортів помідора, що занесені до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні. Наведені нижче сорти помідора — інтенсивного типу, чутливі до високого рівня агротехніки, зрошення. Рекомендуються для вирощування у відкритому ґрунті у зонах Степу і Лісостепу України.
Зокрема сорти Наддніпрянський 1, Кіммерієць, Сармат, Інгулецький, Тайм, Легінь, Кумач, Ювілейний.
Джерело: propozitsiya.com