Село Роги на Черкащині атакували дикі кабани. Вони мандрують селом і стадом, і поодинці. Людям витоптали городи: спочатку повиїдали полуниці, а нині перейшли на кукурудзу.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на tsn.ua.
Рогівчани поскаржилися на кривдників до селищної ради. Звідти їм відповіли: диких тварин ще на початку року перерахували, і кабанів — взагалі не виявили.
«Я зараз вийду почну проганяти, а вони на мене будуть кидатися. Я боюся ганяти», — каже місцева жителька.
Сусіди не такі лякливі. Кожен ганяє кабанів, як уміє: хтось кричить, хтось петардами лякає, хтось — косою.
Так пані Ніна йде на город, а там ще напохваті й вила.
«Це страшно виходити. Виходиш і оглядаєшся, є воно біля тебе чи немає», — каже місцева жителька.
На город до неї приходять гуртом: то кабани, то льоха з підсвинками.
«Полуницю витовкло. По пшениці дорогу зробили і так ходить товчеться по кабачках», — розповідає місцева.
Старостиня Рогів у боротьбі зі свинячою навалою, каже, зверталася, куди тільки могла. Дізналася, щоби претендувати на компенсацію за потолочену городину, то треба, аби хуліганські дії кабанів зафіксувала поліція.
«І поки приїде поліція, щоби зафіксувала факт присутності цієї тварини на городі, то вона просто розвернеться і піде», — каже староста села Роги Марина Лісовець.
Аби щось зробити із таким свинством, місцеві колективно зверталися і до селищної ради. Звідти отримали письмове повідомлення, що на початку року усіх мешканців тутешнього лісу перерахували, і диких кабанів не виявили. Обурені рогівчани почали фільмувати контраргументи. Та викладати відео на сторінці села «Роги онлайн».
Голова районної організації мисливців на камеру говорити не захотів, а телефоном пояснив, що рогівчани все неправильно зрозуміли. У громаді справді кабанів немає, а ті стада, що толочать людям городи, то чужі свині, які заходять із сусідніх мисливських угідь.
Трійко кабанців спокійно вмощуються у калюжі при дорозі, яка веде до лісництва. Що за свинство коїться у Рогах персонально приїхало роз’яснити мисливське керівництво з області. У регіоні каже, чотири роки тому кабани померли від африканської чуми. Нині ж активно розмножуються і відновлюють свою популяцію.
«Зараз по всій області така картина, що приходять свині розмножуються і займають територію. Де раніше їх взагалі не було», — каже завідувач сектору мисливського господарства Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Рибалко.
Тож, поки кабани переміщуються, людям радить чекати та терпіти.
«Якщо город на межі з лісом, треба обгородити парканом, тоді кабан не зайде», — каже чиновник.
Але кабани вже зламали це твердження. Город цієї рогівчанки далеко від лісу, але й сюди прийшов вепр. Цьому кабану тут навіть ім’я дали — Петро. Бо поводиться як свійський — ходить тими самими стежками, підходить аж до порога і не гребує пригоститися з собачої миски.
У мисливському господарстві обіцяють згодом кабанів переполовинити. Сезон полювання розпочнуть наприкінці осені. А поки що чіпати їх зась. Штраф — 40 тисяч гривень
Джерело: propozitsiya.com