Середня ціна сільськогосподарської землі становить 26,8 тис. грн/га, — УКАБ

За даними Українського клубу аграрного бізнесу, середня вартість земель сільськогосподарського призначення в Україні станом на 1 серпня становить 26,8 тис. грн/га, що, практично, відповідає показнику середньої нормативної грошової оцінки у країні, і значно нижче раніше названої Міністерством аграрної політики та продовольства цифри у 40 тис. грн/га. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформагентство «Інтерфакс Україна».

За даними УКАБ, на 1 серпня середня вартість 1 га землі виявилася найвищою в Київській (38 тис. грн), Закарпатській (37 тис. грн), Одеській (33 тис. грн), Житомирській (32 тис. грн) і Хмельницькій (31 тис. грн) областях. При цьому найдешевше ділянки сільгосппризначення продаються в Запорізькій (17 тис. грн), Херсонській і Чернівецькій (по 19 тис. грн), Волинській (21 тис. грн), Львівській (22 тис. грн), Миколаївській і Вінницькій (по 23 тис. грн).

Асоціація уточнила, що середня ціна на землю практично відповідає її середній нормативній грошовій оцінці.

Мінагрополітики отримало завищені значення вартості землі на рівні 40 тис. грн/га, тому що враховувало угоди відчуження всіх сільгоспземель, зокрема з площею менше 1 га і ціною майже 700 тис. грн, які розташовані неподалік від мегаполісів і які купують з перспективою забудови, зазначили в УКАБ.

«Такі ділянки зазвичай розміщені в Київській, Одеській і Львівській областях. Очевидно, що на таких земельних ділянках розміщені елітні будинки, або вони купуються для інвестування в будівництво, а не в сільське господарство. Тому, щоб визначити об’єктивну ціну товарних сільгоспземель ми брали для розрахунку ціну відчуження ріллі площею понад 1 га», — пояснила експерт із земельних питань УКАБ Елліна Юрченко різницю в півтора рази між даними міністерства та асоціації.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *