Сезон черешні закінчився її подорожчанням

Більшість садівників України на поточному тижні заявили про завершення сезону реалізації черешні. Підтверджують цю інформацію й оптові компанії, які цього тижня повідомляли про брак пропозиції цієї ягоди в місцевих господарствах, придбати необхідний оптовий обсяг черешні не вдавалося навіть шляхом підвищення закупівельних цін на ці кісточкові.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Сьогодні оптові партії черешні з місцевих господарств надходять у продаж по 70-120 грн/кг, залежно від якості та сорту. При цьому поточного тижня українські виробники все ж підвищили ціни на залишкові партії черешні в середньому на 30%.

Ціна на черешню в поточному сезоні часто перевищувала рівень цін минулого року, що зумовлено зниженням виробництва черешні в країні через тимчасову окупацію Херсонської області та частини Запорізької області, які традиційно були лідерами з вирощування цих кісточкових. Висока вартість часто ставала причиною для зниження попиту на цю ягоду. Учасники ринку пояснювали це тим, що кінцеві споживачі були не готові купувати місцеву ягоду за такою високою ціною.

Варто зазначити, що торік сезон черешні в Україні завершився приблизно на 2 тижні раніше, але останні партії цієї продукції виробники відвантажували в середньому на 75% дешевше, ніж у поточному сезоні. Таку цінову різницю, ключові гравці ринку пояснюють, як зниженням врожайності черешні, так і різким зростанням витрат на вирощування даної культури.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *