Шотландські фермери змушені викидати врожай овочів

Фермерський кооператив East of Scotland Growers Ltd (ESG) був змушений утилізувати 3,5 млн качанів броколі і 1,9 млн качанів цвітної капусти через брак сезонних працівників і водіїв вантажних автомобілів. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit. 

Виробники турбуються, що проблема може посилитися до Різдва: урожай не тільки нікому вивозити, а й нікому збирати. 

Керуючий директор ESG Ендрю Фейкні розповів, що в 2021 році кількість сезонних працівників склала всього 80% від необхідного мінімуму.

Чинним збирачам платять більше за понаднормову роботу, і у фермерів є побоювання, що вони відправляться додому раніше — як тільки напрацюють бажану суму.

«Насправді вони вже починають зникати з ферм, хоча в цей час закінчували збір фруктів і починали готуватися до збору овочів у вересні та жовтні», — розповів Фейкні. 

Шотландські продовольчі та фермерські організації направили лист урядам Великобританії та Шотландії із закликом вжити додаткових заходів із подолання кризи з робочою силою напередодні різдвяного сезону. 

Згідно з опитуванням YouGov, 56% покупців зіткнулися з нестачею продуктів в супермаркетах. Найбільш гостро проблема з поставками є в Шотландії і на півдні Англії, де її відчули на собі 67 і 57% покупців відповідно. Всього в опитуванні взяли участь 3564 людини.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *