Сільське господарство – лідер з кредитування

Понад 700 підприємців отримали за минулий тиждень кредити за урядовою програмою «Доступні кредити 5-7-9%» на загальну суму 1,9 млрд грн. З початку 2023 року банки видали бізнесу 11 тисяч кредитів на 40 млрд грн. Від початку дії програми (лютий 2020 року) було видано 64 тисячі кредитів на 207 млрд грн.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінекономіки.

Найбільше підприємці взяли антикризових кредитів – 61,4 млрд грн та на антивоєнні цілі – 54,4 млрд грн. На рефінансування попередньо отриманих кредитів було видано 28,5 млрд грн, на інвестиційні цілі – 14 млрд грн, на поповнення оборотного капіталу – 12,5 млрд грн. Окрім того, аграрії отримали 32,2 млрд грн кредитних коштів на підтримку своєї діяльності, торговельні компанії взяли 2,5 млрд грн кредитів для поповнення обігових коштів.

Найчастіше кредитуються за програмою підприємства, що працюють в сферах:

  • сільського господарства (53%);
  • торгівлі та виробництва (24%); 
  • промислової переробки (13%). 

Серед регіонів лідерами за сумами укладених кредитних договорів є Львівська, Одеська, Дніпропетровська, Харківська, Київська, Вінницька області та м. Київ.

На сьогодні участь у програмі беруть 45 банків, найбільшу кількість кредитів видали Приватбанк (28,4 тис), Ощадбанк (9,7 тис)  та Райффайзен Банк Аваль (5,3 тис).

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *