Словенія надасть Україні 1,5 мільйони євро на розмінування

До кінця року Словенія надасть Україні 1,5 мільйони євро на гуманітарне розмінування. Відповідну угоду представники України та Словенії підписали 4 грудня 2023 року в Любляні.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінекономіки.

За умовами Угоди, кошти будуть надані ще цього року на безповоротній основі.

«Україна надзвичайно вдячна Уряду Словенії та словенському народу за підтримку, яку ми відчуваємо, та допомогу, що отримуємо з першого дня російської агресії. 1,5 мільйона євро, які Україна неймовірно вдячна отримати сьогодні від народу Словенії, допоможуть забезпечити саперів ДСНС та ДССТ необхідним індивідуальним захистом, обладнанням та технікою для розмінування. Ці кошти допоможуть пришвидшити очищення території нашої країни від вибухівки та збережуть життя й здоров’я багатьох українців», – зазначила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Вона також висловила подяку Словенії за участь у галузевій робочій групі з координації зусиль донорів. Як підкреслила Юлія Свириденко, Україна прагне у тісній співпраці та діалозі з партнерами розробити довгострокові рішення та започаткувати проєкти, які не лише задовольнять нагальні потреби, але й закладуть основу для тривалого співробітництва в цій сфері.

Нагадаємо, на сьогодні Україна є найзамінованішою країною світу. Потенційно небезпечною вважається майже третина території нашої держави – близько 174 тисяч квадратних кілометрів. Уряд України ставить собі за мету повернути в господарську експлуатацію протягом 10 років 80% цих територій.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *