Світовий банк підрахував доходи місцевих громад від прозорих онлайн аукціонів оренди землі

Згідно звіту Світового банку, який вивчав вплив прозорих онлайн-аукціонів на доходи від оренди землі, в Україні місцеві органи подвоїли свій дохід від оренди землі завдяки електронним аукціонам у системі «Прозорро.Продажі».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

Автори проаналізували земельні офлайн-аукціони, проведені з 2015 року, онлайн-аукціони в рамках «пілоту» на СЕТАМ (2018–2019 рр), а також онлайн-аукціони в системі «Прозорро.Продажі» (з листопада 2021 р. по березень 2022 р.).

У Звіті підкреслюється, що електронні аукціони можуть мати негайний, значний та економічно значущий вплив на дохід від оренди землі.

І якби реформа 2021 року, яка висунула як обов’язкову умову проведення земельних торгів за ділянками державної та комунальної власності через «Прозорро.Продажі», була реалізована раніше, додатковий річний дохід місцевих рад становив би пів мільярда доларів, або понад $1 млн на район.

В умовах державної політики децентралізації, яка реалізується в Україні, це питання є ще більш актуальним, адже вона передбачає надходження від оренди державної землі як основного джерела фінансування місцевих громад, підкреслюють фахівці Світового банку.

«Маючи понад 10 мільйонів га, державні сільськогосподарські землі в Україні перевищують загальну площу земель, які використовуються для сільського господарства в більшості європейських країн. Ефективність цього активу, який, імовірно, ще більше зросте зі зміною клімату та зростанням світового попиту на товари, вплине не лише на глобальні пропозиції продовольства, але й на доходи місцевих громад і здатність надавати державні послуги», – зазначають автори дослідження.

Вони також наголошують, що непрозорі механізми часто призводили до передачі землі приватним особам за ціною, нижче ринковою, що перешкоджає місцевому розвитку. І саме прозорі аукціони – ефективний інструмент, аби цьому запобігти.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *