Главная / АГРОНОВИНИ / Труби викопували і продавали на металобрухт, — заступник голови ВАР про розкрадання зрошувальних систем в Україні

Труби викопували і продавали на металобрухт, — заступник голови ВАР про розкрадання зрошувальних систем в Україні

Близько 30% зрошувальних мереж нижнього рівня в Україні не мають власника. Через це за роки незалежності країни їх чимало розікрали, розповів заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Михайло Соколов.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз ВАР.

«Труби просто викопували і продавали на металобрухт. Відбувалось це тому, що вони фактично «підвішені» у повітрі і нікому не належать. Вони не перебувають ні у державній власності, ні в комунальній, ні у приватній. І, не дивлячись на те, що для аграріїв зрошення має величезне значення, ми, як і раніше, стикаємось з випадками, коли люди, яких я вважаю бандитами, викопують труби, знищуючи зрошення», — зазначив Михайло Соколов.

Наразі в Україні із близько 2,5 млн га зрошувальних земель, які держава мала на початок незалежності, поливається менше 500 тис. га. Аби виправити ситуацію та створити умови для розвитку меліоративних систем, було запропоновано законопроєкт про Об’єднання водокористувачів (ОВК), у розробці якого ВАР бере активну участь.

«Законопроєкт про ОВК — це з однієї сторони можливість об’єднати землекористувачів, які використовують зрошення. А з іншої — можливість для держави передати таким організаціям на баланс мережі та насосні станції, скоротити державні видатки, і створити умови для розвитку меліорацій.

Аграрії готові вкладатись у зрошувальні системи. Більше того, там, де аграріям вдалось самим зробити зрошувальні системи, затрати на полив одного гектару виявились на 30% меншими. Друга частина цього законопроекту стосується оформлення майнових прав на зрошувальну систему. Адже зараз труби, які лежать у землі, неможливо зареєструвати як об’єкт нерухомості: система Держгеокадастру не передбачає такої можливості. Цим законопроектом вона передбачається і вже просто так вкрасти і не відповідати за це, буде неможливо. Плюс це дасть можливість для створення приватних зрошувальних мереж», — зазначив Михайло Соколов.

Заступник голови ВАР наголосив, що відновлення зрошення сприятиме суттєвому зростанню ВВП України, адже це дасть можливість збільшити урожайність у два, а то й три рази. Разом з тим, це потребує великих зусиль і доволі тривалої реформи.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Чому українські фермери відмовляються від вирощування томатів?

Стрімким поширенням в Україні шкідника пасльонових — південноамериканської томатної мінуючої молі Tuta absoluta пояснюється висока ...

David Montgomery Womens Jersey