USAID інвестуватиме понад 70 млн грн в модернізацію зрошування в Україні

Програма USAID Агро інвестуватиме понад 70 млн грн в пілотні проєкти модернізації зрошення в Україні, а також розглядає можливість продовження підтримки й додаткового фінансування. Про це було офіційно оголошено під час проведення Другого Меліоративного Форуму Програми USAID Агро спільно з Комітетом з питань аграрної та земельної політики в м. Ізмаїл на Одещині.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресслужбу Апарату Верховної Ради України.

Реформа зрошення для України така ж важлива за своїми наслідками, як і земельна реформа, яку послідовно Програма USAID Агро підтримує. І ключ до успіху в обох випадках – децентралізація управління. Інструментом такої децентралізації є створення організацій водокористувачів (ОВК) та операторів державних меліоративних систем.

За даними Мінагрополітики загалом експлуатаційне зношення систем зрошення в Україні досягло критичної межі і складає понад 80%, до цього ще додались складні виклики: повномасштабне вторгнення рф та терористичний підрив дамби Каховської ГЕС. Водночас, після ухвалення у травні 2022 року Закону України «Про організацію водокористувачів», в Україні успішно йде процес меліоративної реформи.

Зараз Програма USAID Агро зосереджує увагу на підтримці ОВК, в які об’єднуються аграрії для впровадження та розвитку енергозберігаючих технологій у зрошенні.

Під час форуму відбулось урочисте підписання меморандуму про співфінансування від Програми USAID Агро для підтримки реалізації проєкту модернізації зрошення в Україні. Також договір про фінансову підтримку на відновлення зрошувальної системи міжнародний донор підписав і з ОВК «Перша» з Черкащини. На черзі – ще дві організації водокористувачів, які також отримають понад 36 млн грн.

Станом на сьогодні в Україні вже зареєстровано 24 організації водокористувачів. Кожна з них об’єднує від 1 до 10 агропідприємств.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *