Ціни на кавуни стали шоком для українців

В Україні наприкінці липня стартував сезон кавунів. Везуть їх переважно з Одеської області, а ціни “кусаються”. Українські кавуни продають у середньому по 30-35 грн/кг. Тобто середній плід, вагою 6-7 кг, коштуватиме 180-245 грн. Це майже на 60% дорожче, ніж минулого року, але ціни ще можуть впасти.

0397_arbuz_650x410_1_650x410.jpg (40.94 Kb)

Як показав моніторинг, у великих торгових мережах українських кавунів поки що небагато. Їх, наприклад, продають супермаркети Varus (29,9 грн/кг за знижкою, звичайна ціна – 35 грн). У “Сільпо” на український кавун також акція – 27 грн/кг (звичайна ціна – 30 грн/кг).

На оптово-роздрібних ринках купити ягоду можна дешевше – по 21-24 грн/кг. Втім, на звичайних міських базарах кавуни продають за тими самими цінами, що у супермаркетах. Окрім українців продаються й імпортні кавуни, наприклад із Туреччини та навіть Польщі.

“На поточному тижні (24-30 липня) українські виробники розпочали відвантаження перших великих партій кавунів з місцевих господарств. Реалізація даних баштанних у поточному році почалася мінімум на тиждень раніше, ніж у попередньому”, – повідомляють аналітики EastFruit.

Більш масовий продаж кавунів розпочнеться вже на початку серпня. При цьому більшість українських баштанників не виключають різкого зниження ціни на кавуни найближчим часом – саме через збільшення пропозиції на ринку цієї продукції з місцевих господарств.

Поки що поставки перших партій кавунів із місцевих господарств ведуться за вищими цінами, ніж рік тому. Закупівельні ціни становлять 18-27 грн/кг, що в середньому на 59% дорожче, ніж на перші партії минулого року.

За словами ключових гравців ринку, більш високі ціни на місцеві кавуни обумовлені насамперед відсутністю постачання з Херсонської області. Саме цей регіон історично є лідером із вирощування кавунів в Україні.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *