В деяких районах посуха набула критерію небезпечного агрометеорологічного явища, – Укргідрометеоцентр

Згідно з даними Укргідрометеоцентру, протягом першої декади жовтня в більшості областей України через посуху утримувалися несприятливі умови для вчасної сівби озимини, оптимальні строки якої в більшості областей уже закінчилися.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

Як зазначають фахівці, критичні умови були зумовлені повітряно-ґрунтовою посухою, яка за тривалістю та інтенсивністю набула критерію небезпечного агрометеорологічного явища в районах, де запаси вологи не поповнювалися впродовж 40-60 днів.

«Найгірша ситуація щодо зволоження ґрунту склалася в Одеській, Херсонській, Миколаївській, Кіровоградській, багатьох районах Вінницької, Черкаської, Харківської областей, де 0-10 та 0-20 см шари ґрунту були зовсім сухі. У більшості районів вказаних областей бездощовий період розпочався ще на початку серпня, і станом на 10 жовтня його тривалість досягла 50-60 днів. Лише в деяких районах Херсонської та Запорізької областей на початку декади пройшли помірні дощі, які дещо пом’якшили умови, хоча в основному були зволожені лише верхні шари ґрунту і припинення ґрунтової посухи не відбулося, адже в більш глибоких шарах ґрунту вологи майже немає», – вказується в огляді.

Також зазначається, що вказані погодні умови негативно впливали на початковий ріст та розвиток уже засіяної озимини, зокрема озимого ріпаку, його сходи утворювалися зріджені, часто насіння не проростало зовсім.

Водночас погодні умови впродовж декади були сприятливими для збирання врожаю пізніх культур.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *