В Мінекономіки озвучили плани підтримки аграріїв

Попри війну Україна залишається світовим лідером на ринку зернових та олійних культур. Від 1 липня 2022 року до 30 червня 2023-го експорт зернових, олійних культур, рослинних олій та шроту склав майже 68 млн тонн. Це на 10% більше, ніж роком раніше. Чого очікувати далі та які заходи підтримки для українських аграріїв підготувало Мінекономіки, розповіла міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Forbes.

Хоч Україна у 2022-2023 маркетинговому році й експортувала більше збіжжя, але заробила менше, ніж у попередній період – $20,7 млрд проти $22,1 млрд у 2021/2022 році (на $1,4 млрд менше). 

Відповідь прогнозовано пов’язана з повномасштабним російським вторгненням. Українські аграрії змушені зменшувати ціни, щоб іноземні партнери погоджувалися укладати контракти, попри можливі воєнні чи логістичні ризики.

«Наше пріоритетне завдання на наступний рік – покращувати доступ українських аграріїв на зовнішні ринки. Для цього потрібно розв’язувати проблеми з доставленням морем та через західний кордон. Це допоможе швидко повернутися до збалансованої торгівлі, як це було у 2020 та 2021 роках. Важливо дати бізнесу можливості для зростання», – пояснила Юлія Свириденко.

Перший компонент – це безпека. Держава займається гуманітарним розмінуванням, щоб якнайшвидше очистити поля, дороги та виробничі потужності від російських мін та інших вибухових предметів.

Фахівці вже перевірили й повернули у використання понад 150 000 га сільгоспугідь з запланованих 470 000 га. На них уже можуть працювати аграрії, створювати нові робочі місця та як наслідок сприяти розвитку економіки.

Другий компонент – доступ до фінансів. 

«Ми працюємо над запуском ринку страхування воєнних ризиків. Під час Ukraine Recovery Conference в Лондоні підписали угоду між багатостороннім агентством з гарантування інвестицій MIGA та німецьким банківським холдингом ProCredit. Відповідно до неї MIGA надаватиме гарантії для страхування воєнних ризиків із Трастового фонду підтримки реконструкції та економіки України (SURE). В Угоді також йдеться про збільшення цих гарантій з 17,1 млн євро до 40,85 млн євро», – розповіла міністерка економіки.

Ще підприємці можуть отримати пряму фінансову підтримку через програму «Доступних кредитів 5-7-9%». Від початку дії програми банки видали кредити майже 68 000 підприємців на суму понад 211 млрд грн.

Діє низка грантових програм для бізнесу, як урядових, так і від міжнародних партнерів. Наприклад, у рамках проєкту єРобота, підприємці та ті, хто планує запустити свій бізнес, отримали 4 млрд грн фінансової підтримки від держави.

Третій компонент – прозорі правила для роботи бізнесу. Продовжується реформа дерегуляції, спрощуємо та прибираємо неефективні або застарілі дозвільні інструменти. Це значно полегшує й пришвидшує роботу бізнесу.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *