В найближчі тижні ціни на пальне будуть зростати

Учора, 3 липня, Консалтингова група А-95 підбила підсумки перших двох днів роботи паливного ринку за новими податками. На більшості АЗС ціни на бензин зросли від 3 грн до 5 грн за літр, на дизпаливо – до 3 грн за літр, до 1 грн зросла ціна на скраплений газ. Щоправда, на деяких заправках ціни залишилися старі, тому середні ціни по ринку не такі вражаючі: на бензини модифікації А-95 від 1,98 грн до 2,42 грн за літр, на дизпаливо – на 2,03 грн за літр.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на mind.

Нагадаємо, Комітет ВР з фінансів та податкової політики у травні повернув старі нормативи. Публічні та приватні звернення від експертів галузі, розрахунки із коригуванням акцизних ставок, де пропонувалося збільшити акциз на газ за рахунок зменшення на бензин і дизпаливо, що дало б змогу стримати зростання цін на пальне, залишилися не почутими. Комітет на чолі з Данилом Гетманцевим так і залишився в рамках старих парадигм, які вже багато років демонструють шалені «дірки» в отриманні цих податків.

Загалом, експерти прогнозували зростання цін на бензин на 11,2 грн/л, на дизпаливо – на 7,7 грн/л, на газ – на 2,6 грн/л. Як правило, нафтотрейдери завозять та оновлюють товар кожні 10 днів, тож і здорожчання відбуватиметься подекадно. Учасники ринку казали, що це відбудеться десь за два місяці. На певне стримування дорожнечі може спрацювати зменшення світових цін на нафту. Вже четвертий квартал поспіль вони, з певними коливаннями, йдуть на зниження. Але це зменшення в рамках 0,5%-1,2%.

Бюджету потрібні гроші, але такий підхід, коли підвищуються податки і не закриваються «дірки» в законодавстві, які дозволяють існувати «чорному» та «сірому» ринкам нафтопродуктів, не вирішить цього питання. Навіть при зменшених податках і акцизах за час війни «чорний» ринок нафтопродуктів почуває себе відмінно та зростає.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *