Главная / АГРОНОВИНИ / В Одесі продали 27 гектарів землі у три рази дешевше за ринкову ціну

В Одесі продали 27 гектарів землі у три рази дешевше за ринкову ціну

Агентство з розшуку та менеджменту активів продало ділянку землі в Одесі площею 27 гектарів за 350 тисяч доларів компанії ТОВ «Пелучо». Відповідна угода була укладена 3 липня за результатами аукціону, зазначається на платформі торгового майданчику ДП «СЕТАМ». Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційне агентство «Економічна правда».

Продаж ділянки відбувався трьома частинами. Ділянку на один гектар продали всього за 470 тисяч гривень, 12 гектарів — за 3,8 млн. грн, а найбільший шматок — 13 гектарів — продали за 4,5 млн грн.

Ділянка знаходиться на перетині проспекту Академіка Глушко та Маршала Жукова, неподалік від ЖК «Радужний», який знаходиться у Київському районі Одеси.

Земельна ділянка перебувала під кримінальним арештом і була передана в управління Агентству з розшуку та менеджменту активів у квітні 2019 року, яке незабаром продало ділянку на аукціоні приватній компанії.

Починаючи з 2017 року, на цій ділянці ведеться будівництво торгівельного центру. Проект називається Les Vignes і включає в себе будівництво гіпермаркету Ашан, галерею магазинів та паркінг. Ціна за перший етап проекту склала 50 млн доларів.

За даними опитаних ЕП оцінювачів землі, ціна, за якою була продана ділянка, є в декілька разів нижчою за ринкову.

«Це смішна ціна, навіть під житлову забудову таких цін немає зараз. Ринкова ціна цієї ділянки може бути 3-4 тисячі доларів дол за сотку, тобто від 800 тисяч до 1 млн доларів за 27 гектарів», —  каже голова одеського обласного відділення Українського товариства оцінювачів В’ячеслав Кулик.

«Враховуючи, що там будується декілька житлових комплексів, мати ТРЦ там буде дуже привабливою інвестицією. Тому було б значно логічніше поставити максимальну ціну, наприклад, 40 мільйонів, і опускати її вниз, залежно від запиту покупців, по принципу голландського аукціону», — додає експерт.

У свою чергу начальник Управління менеджменту активів АРМА Віталій Різник стверджує, що продаж ділянки був необхідним для збереження її економічної вартості.

«АРМА мала повне право продати ці ділянки, а за цих обставин просто була зобов’язана це зробити. Для здійснення заходів з управління з метою збереження їх економічної вартості», — йдеться у відповіді Різника на запит ЕП.

«Це конкурс не для обраних. Будь-хто міг  зареєструватися на електронному майданчику, сплатити гарантійний внесок і взяти участь. Якщо хтось вважає, що міг за це заплатити ефемерні 100 млн гривень, будь ласка, нехай би платив», — відповідає на зауваження щодо ціни Різник.

На торгах брали участь дві компанії, які подали заявку на участь з різницею у часі у 5 хвилин. Лоти виставили на продаж лише за 5 днів до початку аукціону.

«Термін експозиції для таких об’єктів може бути і рік, і два, і більше. За декілька днів у нас навіть квартири за ринковою вартістю не продаються, не говорячи вже про 27 га під ТРЦ», — зазначає Кулик.

«Саме АРМА (замовник) визначає термін експозиції, а не реалізатор. Але мета реалізатора більше продати», — пояснює Різник.

Учасником, який виграв торги, є компанія ТОВ «Пелучо». Керівником компанії з березня поточного року значиться Ірина Марініна, яка також володіє салоном краси «Майстерня «Все для тебе».

Попередніми керівниками компанії ТОВ «Пелучо» є Віталій Овчар та Андрій Кутідзе.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Глобальний попит на добрива у зв’язку з коронавірусом не знизився, — АГТ

David Montgomery Womens Jersey