В Румунії оприлюднили правила імпорту зерна з України

Уряд Румунії в четвер затвердив постанову, що регламентує імпорт чотирьох сільгоспкультур з України, повідомив міністр сільського господарства та сільського розвитку Румунії Флорін Барбу.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на interfax.

«Сьогодні уряд ухвалив надзвичайну постанову, яка захищає румунських фермерів від імпорту зерна з України. На основі механізму, узгодженого з Україною, ми встановлюємо процедуру, згідно з якою ми дозволяємо імпорт пшениці, кукурудзи, соняшнику та сої тільки на підставі маркетингової угоди, виданої Міністерством сільського господарства та сільського розвитку», – навів його виступ офіційний сайт уряду Румунії.

Він пояснив, що імпорт українського зерна буде можливий тільки для румунських фермерів і переробників, які документально підтвердять, що воно необхідне для поповнення запасів. Окрім того, переробляти або використовувати як корм можна тільки те зерно, яке відповідає стандартам якості, підтвердженим сертифікатами ANSVSA на підставі отриманих і проаналізованих зразків.

Міністр також конкретизував механізм імпорту, згідно з яким румунські фермери та переробники, які хочуть поповнити свої запаси, подають документи, що підтверджують необхідність імпорту. Комісія з аналізу заявок перевіряє документи й ухвалює рішення дозволяти імпорт чи ні. ANSVSA видає сертифікат відповідності імпортованої продукції на підставі аналізу зразка продукції, наданого імпортеру. Мінсільгосп Молдови видає фермеру або переробнику угоду на постачання на ринок необхідної йому кількості. Перед надходженням на переробку або подання товар перевіряє ANSVSA для повторної перевірки відповідності якості.

«Я не можу допустити, щоб на румунський ринок потрапили продукти, уражені хворобами та шкідниками або які не на 100% безпечні для нашого споживання. Термін дії маркетингової угоди спливає за досягнення необхідної якості імпорту. Механізм узгоджено і з нашими фермерами, і з владою України», – наголосив Барбу.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *