В Україні — дефіцит землі, і саме він формує зростання її вартості, — експерт

Людмила Боровик

Мораторій на продаж землі ввели в Україні від 2002-го року, і відтоді землю відкрито не купують і не продають. Утім, офіційно сам ринок сільськогосподарської землі функціонує в тіні.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на fbc.ua.

Чого очікувати від запуску ринку землі та як він працюватиме — в ефірі телеканалу «Перший Діловий» з’ясовували з правовим експертом Людмилою Боровик.

Зокрема, вона розповіла, що дата старту запуску ринку землі — цілком реальна. Також зазначила, чи всі закони ухвалено для повноцінного функціонування ринку землі.

Також вона розповіла, що українці довгий час були позбавлені конституційного права розпоряджатися своєю землею. І люди до цього не бачили цінності в ній.

«В нас заполітизоване суспільство, і на цій боротьбі політичних сил, маніпуляціях — вкладають в голови людям те, що хочуть. А в нас люди схильні слухати своїх кумирів, своїх політиків, і схильні їм вірити. Тому, об’єктивно — дуже мало людям пояснюють, що і для чого потрібно.

Більшість людей, які мають землі с/г призначення — це звичайні люди, які працюють на землі. Вони не знають ні земельного законодавства, ні своїх прав. Я впевнена, що навіть Конституції не знають. Вони не уявляють, що їхні права якимось чином порушено. Щоб запрацювали зміни — потрібно підготувати людей. Щоб вони розуміли, що вони з цим можуть робити», — наголосила експерт.

Також вона прокоментувала заяву прем’єра про те, що земля через кілька років буде лише дорожчати.

«У нас — дефіцит землі, тому зростання вартості формується дефіцитом. Люди звертаються з питанням оформлення землі… Але земель немає настільки багато, щоб ми говорили про те, що вони будуть дешевими. Вони не будуть дешевими», — наголосила правниця.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *