В Україні нікому затверджувати типи с/г техніки

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» звернулася до Мінагрополітики з проханням пришвидшити призначення органів затвердження типу, які уповноважені документально засвідчувати те, що сільськогосподарські трактори та інші машини відповідають вимогам технічних регламентів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

Як йдеться у зверненні, до початку 2018 року єдиним органом затвердження типу було державне підприємство «Український державний центр по випробуванню та прогнозуванню техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва» (УкрЦВТ).

У період з 2018 року до липня 2021 року, крім УкрЦВТ, право здійснювати процедуру затвердження типу було надано державному підприємству «Науково-технічний центр сертифікації «АГРОСЕПРО» Національної академії аграрних наук України» (Агросепро).

Виробники і постачальники техніки позитивно оцінили такі дії держави, адже це створювало конкуренцію, покращувало сервіс, і що найголовніше – не давало змоги монополізувати процес проходження процедури затвердження типу і видачі сертифікатів затвердження, який є фактично допуском трактора на ринок і його законний обіг в Україні.

Проте 03.07.2021 набрали чинності норми пункту 5 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України від 06.06.2019 № 2740-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського Союзу у сфері технічного регулювання», відповідно до якого накази про призначення органів на виконання робіт з оцінки відповідності продукції, процесів і послуг вимогам технічних регламентів, втрачають чинність через два роки з дня введення в дію цього Закону.

«У зв’язку з цим було визнано такими, що втратили чинність накази Мінекономрозвитку про призначені УкрЦВТ та Агросепро органами затвердження типу. Як наслідок, нові моделі тракторів та іншої техніки, що планувалися запускати на ринок, не могли пройти визначені законодавством процедури і відповідно не було можливості з осені 2021 року представити аграріям новітні моделі», – пояснюється у зверненні.

Враховуючи вищезазначене, УКАБ закликає Міністра аграрної політики та продовольства України Миколу Сольського в межах своїх повноважень посприяти вирішенню зазначеного питання та пришвидшити призначення органами затвердження типу державних підприємств УкрЦВТ й Агросепро у відповідності та на виконання положень визначених Законом України від 31.05.2022 № 2296-IX. 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *