Главная / АГРОНОВИНИ / В Україні очікується хороший врожай пшениці, неоднорідна якість та мінімальний ціновий спред на продовольче та фуражне зерно

В Україні очікується хороший врожай пшениці, неоднорідна якість та мінімальний ціновий спред на продовольче та фуражне зерно

Згідно з оперативними даними, станом на 26 липня 2019 р врожай пшениці в Україні зібраний з 77% запланованих площ. При цьому середня врожайність зернової оцінюється на рівні 39,2 ц/га, проти 34,3 ц/га на аналогічну дату попереднього сезону, що формує позитивні очікування щодо обсягів виробництва. Аналітики ІА «АПК-Інформ» прогнозують валовий збір пшениці в Україні на рівні 27,5 млн. тон, при середній врожайності 42,8 ц/га. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

«У той же час, потрібно відзначити, що оператори ринку повідомляють про високий вміст білка в пшениці нового врожаю (в середньому 12,5% -12,7%), що формує певний дефіцит фуражної зернової для забезпечення раніше укладених експортних контрактів. Ситуація, що склалася може зумовити стримування продажів аграріями, що буде надавати підтримку цінам і формування мінімального цінового спреду між продовольчими та фуражними зерновими», — вважає аналітик АПК-Інформ Андрій Купченко.

За його словами, по ходу просування збиральної кампанії в північних регіонах країни, де протягом вегетації формувалися неоднорідні погодні умови з рясними опадами, можуть виникнути складності з фітосанітарним станом деяких партій зерна. Якість пшениці в цілому в цих регіонах також може бути не однорідним. В цілому, очікується, що за підсумками збирання структура врожаю пшениці може сформуватися на рівні 65% продовольчого зерна та 35% фуражного зерна.

«Користуючись ситуацією, що склалася і сезонним зниженням цін на пшеницю, в т. ч. під впливом зовнішньої кон’юнктури, українські мірошники активно ведуть закупівлі пшениці нового врожаю, що також може надати підтримку цінам», — додав аналітик.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Без заробітчан не впораються. Принц Чарльз закликав британців допомогти зібрати врожай

Принц Чарльз Після введення карантинних обмежень у Британії не вистачає робочих рук для сільського господарства. ...

David Montgomery Womens Jersey