В Україні планують запустити новий електронний ресурс взаємодії держави і агробізнесу

Тарас Дзьоба

В Україні восени на базі Державного аграрного реєстру буде запущено цифрову платформу взаємодії держави і агробізнесу під назвою «ДАР», яка виведе ці відносини на новий рівень, розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukrinform.

«Ми плануємо запустити цифрову платформу взаємодії держави і агробізнесу під назвою «ДАР», що в основі своїй має закон про Державний аграрний реєстр. І мова про виведення взаємодії держави і аграрного бізнесу на новий лад», — заявив Дзьоба.

Він зазначив, що йдеться про перехід від аналогової системи збору та обробки інформації, тобто паперових носіїв, до цифрових носіїв, побудови онлайн-, цифрових бізнес-процесів, нову взаємодію між державою і такими учасниками ринку, як агробізнес, сільгоспвиробники і фермери.

«Для спрощеного усвідомлення можна використовувати назву «АгроДіЯ». Тобто, фактично суть така сама, тільки це буде уряд-агробізнес-портал», — підкреслив заступник міністра.

Він пояснив, що в межах цієї платформи сільгоспвиробник зможе працювати з реєстрами, на яких відображена інформація про нього, зможе побачити, яка інформація внесена в реєстр, перевірити, чи внесені до державного кадастру ті ділянки, які він орендує або перебувають у власності, як вони відображаються на цьому кадастрі. З’явиться можливість реєструвати онлайн договір оренди.

За словами Дзьоби, запровадження нової платформи допоможе вирішити питання накладання ділянок одна на одну — поступово буде впроваджена дуже якісна послуга з виправлення помилок у кадастрі за допомогою цього функціоналу. Аграрій зможе побачити інформацію про ринок землі в його області, його ОТГ, які тенденції, які тренди, як змінилась ситуація за останній час.

У майбутньому, додав посадовець, планується через цей реєстр долучати грантову допомогу, кошти міжнародних партнерів.

За його словами, фактично весь периметр взаємодії держави і аграрного бізнесу буде перекритий цією платформою.

«Тобто фермер, залогінившись за допомогою електронного цифрового підпису, побачить зручно в своєму кабінеті всю інформацію, як його бачить держава, і зможе доповнити, додати інформацію, для того щоб ефективніше працювати», — підкреслив посадовець.

Він додав, що сьогодні найбільш актуальним для всього світу є питання використання великих даних і перетворення цих даних на товар.

«Найбільш гострим сьогодні є питання використання великих даних і можливості цих великих даних. Наше завдання — побудувати це середовище, в якому дані стануть товаром, стануть цінністю і з допомогою яких ми зможемо будувати зручний сервіс агробізнесу для того, щоб ми переходили від сировинної економіки до економіки з високою доданою вартістю. Для того, щоб формувались нові ланцюги відносин, нові рішення на основі великих даних. Хотілося б, щоб на цьому точилась увага», — підсумував Дзьоба.

За його словами, запуск цього ресурсу попередньо заплановано на кінець жовтня нинішнього року.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *