Главная / АГРОНОВИНИ / В Україні подорожчає цукор на 18%

В Україні подорожчає цукор на 18%

Оптово-відпускні ціни на цукор 2019/2020 маркетинговому році виростуть на 18% — до 13 тисяч грн за тону в зв’язку зі зменшенням виробництва цукру. Про це повідомили в прес-службі асоціації «Укрцукор». Про це пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

Виробництво цукру в 2019/2020 МР році складе 1,1-1,2 млн тон, що на третину менше, ніж у попередньому році.

«Таке зменшення пов’язане насамперед зі скороченням посівних площ під цукровим буряком та несприятливими погодними умовами. Засуха і відсутність вологи в грунті негативно позначилися на розвитку цукрових буряків, і за станом на 1 серпня цукрові буряки масово втрачають вагу гички, що в свою чергу призведе до низької цукристості», — пояснює заступник голови правління асоціації Руслана Яненко.

Однак, як відзначають в асоціації, не тільки погодні умови пригнічують ріст і розвиток цукрових буряків. Головні агрономи господарств відзначають поширення таких хвороб, як коренева гниль та жовтяниця. Волога та холодна весна спровокували появу в господарствах квітучих коренеплодів, які спричинять зниження цукристості та зменшення маси коренеплодів, що в свою чергу ускладнить зберігання та переробку буряка. Таку цукровий буряк потрібно викопати і відвантажити на заводи в першу чергу.

До інформації: за травень поточного маркетингового року українські виробники експортували 41,3 тисячі тон цукру, що майже на 30% більше, ніж в квітні.

За результатами 2018/2019 маркетингового року в Україні виготовлено 1,82 млн т цукру, що на 15% менше, ніж роком раніше.

Дефіцит прогнозується також і в світовому балансі поставок цукру в сезоні 2019-2020 (жовтень-вересень), який може досягти близько 4 млн тон. Причина зростання дефіциту — прогнозоване скорочення виробництва в Індії, Таїланді та Європейському Союзі.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Прибутковість вирощування лохини в Україні істотно впала

Через несподівані морози врожай лохини в Україні карколомно знизився, впала й прибутковість її вирощування. До ...

David Montgomery Womens Jersey