В Україні та Польщі дорожчають яблука

Другий робочий тиждень 2019 року став більш вдалим для продавців яблук. Ціни на ці фрукти почали поступово, але впевнено зростати на ринках України та Польщі. За даними «Інфо-Шувар», на найбільшому в Західному регіоні України гуртовому ринку ОРСП «Шувар» у Львові, від початку тижня було зафіксоване зростання ціни в межах 10-15% на всі головні сорти яблук. Ціни на польському ринку «Броніше» у Варшаві зросли ще більше – одразу на 15-20%. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Інфо-Шувар».

«Ціни на яблука в січні часто зростають, але це не гарантує того, що така тенденція триватиме до кінця сезону. Яблука в Україні досить багато, деякі господарства ще не відкривали сховищ, а ми вже мали досвід, коли в квітні яблуко навіть дешевшало під впливом збільшення пропозиції від фермерів, які до останнього сподівались на кращу ціну», – коментує ситуацію Тетяна Гетьман, керівник проекту «Інфо-Шувар».

За даними «Інфо-Шувар», в цьому сезоні, завдяки низьким цінам, Україні вдалось збільшити експорт яблука в листопаді до 6 тис. тонн, але вже в грудні обсяги продажу на зовнішньому ринку знизились до 5,3 тис. тонн. Фахівці пов’язують це із посиленням конкуренції з боку Польщі та інших країн ЄС на головних зовнішніх ринках збуту українського яблука. До того ж, в Україні досить мало якісного яблука, яке могло б впевнено експортуватись на віддалені ринки збуту. Втім, за результатами першої половини сезону, Україна експортувала майже 19 тис. тонн яблука і цей показник можна вважати рекордним, принаймні, за останні 4 сезони. Суттєво збільшилась і географія поставок яблук, серед головних покупців збільшилась частка країн Близького Сходу, хоча, головним офіційним каналом продажів, як і раніше лишається Білорусь.

Станом на 15 січня 2019 року, на гуртових ринках України яблуко пропонується в досить широкому діапазоні цін 3,5-8 грн/кг (0,11-0,25 EUR/кг), за рік українське яблуко подешевшало в 1,5-2,5 рази. В Польщі яблуко коштує 0,20-0,27 EUR/кг, в порівнянні з тим, що рік тому ціни на ринку Польщі були мінімум в 2 рази вищими.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *