В Україні великі супермаркети скручують ПДВ через експорт агропродукції

До Міжфракційного депутатського об’єднання «Фіскальні органи без корупції» почала надходити інформація про корупційні схеми несплати податків, які неможливі без «участі» податківців, написав на своїй сторінці у Фейсбуку народний депутат від «Слуги народу» Мар’ян Заблоцький.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на nk.org.ua.

«Поширена схема, на яку звернули увагу — це так званий «нетиповий» експорт. Нам натякають, що варто перевірити, що саме активно експортують наші великі рітейл-мережі. Справді — деякі супермаркети виявляється в 2021 році експортували соняшникової олії майже на мільярд гривень. Можливо більше торгових мереж робили подібне», — додав нардеп.

Він також повідомив, що в торгових мереж накопичується податок на додану вартість (ПДВ) до сплати.

«Це додана вартість від торгової націнки. Спосіб не платити це ПДВ — купити агропродукцію. У цій аграрній продукції сидить «скручений» ПДВ. Далі продукція відправляється на експорт. Зрештою державний бюджет втрачає великі гроші. Крадений ПДВ опиняється у контрабандистів, які продають імпортний ПДВ «під скрут», у самих покупців скрученого ПДВ, а також в корумпованих податківців, які отримують 21,0-1,5% від обороту підприємств за те, щоб закрити очі на ці речі», — наголосив Заблоцький.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *