В Запорізькій області росіяни грабували елеватори, примушуючи людей працювати безоплатно

Двом військовослужбовцям збройних сил рф та двом місцевим мешканцям заочно повідомлено про підозру у пособництві державі-агресору, а також порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 111-2, ч. 1 ст. 438 КК України).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Офіс Генерального прокурора.

За даними слідства, підозрювані забезпечують широкомасштабне привласнення майна підприємств агропромислового комплексу та вивезення зерна із елеваторів на тимчасово окупованих територіях колишнього Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області та міста Енергодар.

З метою забезпечення окупаційного режиму на території Кам’янсько-Дніпровського району військовим командуванням держави-агресора військовослужбовця рф з позивним «Алтай» призначено псевдокомендантом так званої військово-цивільної адміністрації Кам’янсько-Дніпровського району, а військового рф з позивним «Волга» — його заступником.

У квітні–травні 2022 року псевдокомендант зі своїм заступником на виконання наказу командування військ держави-агресора про привласнення майна великих об’єктів аграрного бізнесу і сільськогосподарської продукції, а також її вивезення до рф, залучили до цієї діяльності двох місцевих мешканців. Вони призначили їх керівниками найбільших операторів зерносховищ району — філія «Кам’янка-Дніпровська» ТОВ СП «НІБУЛОН» та ТОВ «БЛАГОВІЩЕНСЬКИЙ-ЗЕРНОПРОДУКТ», на яких зберігалось понад 138 тис тонн сільськогосподарської продукції українського походження.

Під керівництвом псевдокоменданта та його заступника за підтримки російських військовослужбовців, погрожуючи цивільним працівникам підприємств зброєю, без військової необхідності було захоплено майнові комплекси зернових складів та продовольчу продукцію, яку вивезли до тимчасово окупованої території Криму чи портів в Краснодарському краї рф.

Російські військовослужбовці змушували працівників зерносховищ щоденно безоплатно виконувати роботи щодо відвантаження зерна.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *