Не усі розуміють важливість підгодівлі мінеральними добривами рослин, поки самі не спробують застосувати у справі. У компанії Макош мають свою точку зору із цього приводу.
На кожному етапі розвитку саджанця, йому потрібен певний вид неорганічних сполук. Під час зростання рослина потребує в азоті, під час цвітіння і плодоношення – в калії і фосфорі. Тому важливо купити мінеральні добрива, які відповідають не лише тому або іншому виду рослини, але і також сезону їх застосування.
Наприклад, підгодівля плодових дерев мінеральними добривами сприяє швидкому зростанню і якісного врожаю. Розглянемо види поживні речовин для рослин.
Мінеральні добрива весняного підживлення
Процес вегетації у більшості культур починається ранньою весною, тому добрива оптимально починати використовувати теж навесні. Але бувають і виключення. Деякі види вводять в грунт пізньої осені.
За формою добрива ділять на тверді і рідкі. Тверді (порошок або гранули) вводять безпосередньо в грунт, злегка розпушити її верхній шар.
Рідкі розчини готуються перед безпосереднім застосуванням і розливаються навколо рослини.
Наприклад, підгодівля для дерев рідким мінеральним добривом зручніше з тієї точки зору, що вони рівномірніше надходять в грунт.
По складу добрива поділяють на:
- азотні
- калійні
- фосфатні
- багатокомпонентні
Розповім про кожен детальніше.
Види мінеральних добрив і їх застосування
Недолік азоту в ґрунті видно вже ранньою весною. У рослин жовтіє листя знизу, жовтизна піднімається нагору, нижнє листя починає опадати. Активно реагують на азотне голодування томати, картопля, а підгодівля полуниці азотними мінеральними добрива – необхідна умова отримання багатого врожаю.
Видів добрив існує безліч, але найпоширеніші – аміачна селітра і сечовина. Працювати з азотом потрібно обережно, суворо дотримуватися концентрацію і рекомендовані дозування. Тому що при надлишку цього мінерального добрива, рослини накопичують в собі нітрати. Що в свою чергу, згубно і для рослини, і для людини, з’їв плоди. Зберігайте азотні добрива у вакуумній тарі, вносите в грунт відразу ж після приготування.
Брак калію в грунті виявити відразу не вийде. Тільки до середини періоду вегетації стає помітний блакитний відлив листя, тьмяність рослини, при більш серйозному голодуванні – бурі «опіки» листя. Без підживлення дерев калійними мінеральними добривами, цвітіння стає занадто активним, плоди деформуються. Необхідний зміст калію в грунті робить рослини морозостійкими і міцними. До цього виду добрив відносять калійну селітру, хлористий калій, сірчанокислий калій. У грунт його вносять і восени, і навесні. Підживлення картоплі калійним мінеральним добривом обов’язкове.
Фосфорна голодування проявляється так само, як і азотне. Стебло рослини стає пухким, плоди відстають у розвитку, листя опадає. Різниця полягає лише в тому, що при нестачі азоту листя світлішають, а при нестачі фосфору – темніють і набувають фіолетово-ліловий забарвлення. Найчастіше появи цієї недуги сприяють кислі грунти. Підживлення смородини фосфорним мінеральним добривом обов’язкове кожен сезон.
Поширені види цього добрива: фосфорна мука і суперфосфат. Незважаючи на безпеку використання фосфорних добрив, дотримуйтесь рекомендацій, дані на упаковці засобу.
До комплексним мінеральних добрив відносять:
- Амофос. Містить азот і фосфор. Підживлення винограду цим мінеральним добривом допоможе виростити пружні грона.
- Діамофоска. Складається з азоту, фосфору, калію і мікроелементів: магній, кальцій, сірка тощо Підходить всім рослинам.
- Нітроамофоска. Включає в себе азот, фосфор, калій і сірку.
- Нітрофоска. Містить азот, фосфор і калій, використовується як основне мінеральне добриво для всіх типів грунтів.
Підживлення рослин мінеральними добривами – відповідальна робота. Не перевищуйте вказаних виробником концентрацій, використовуйте засоби згідно з інструкцією, не нехтуйте технікою безпеки. Застосування неорганічних добрив – це якраз той випадок, коли більше не означає краще.
Дотримуйтесь правил підживлення рослин – і багатий урожай не змусить себе довго чекати!