Верховна Рада ухвалила Закон про криміналізацію контрабанди та недостовірного декларування товарів

У п’ятницю, 09 грудня 2023 року, Верховна Рада України внесла важливі зміни до Кримінального кодексу та Кримінального процесуального кодексу України, прийнявши Закон України під назвою «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів» (реєстр. №5420).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресслужбу Апарату Верховної Ради України.

Внесені зміни стосуються статей 201 та 2011 Кримінального кодексу України. Крім того, впроваджені нові статті 2013 та 2014, що передбачають кримінальну відповідальність за контрабанду товарів та підакцизних товарів. Закон також визначає пороги, з яких починається кримінальна відповідальність за контрабанду, враховуючи загальну вартість предметів контрабанди.

Окрім того, Закон вносить зміни до статті 216 Кримінального процесуального кодексу України, позбавляючи слідчі органи безпеки права проводити досудове розслідування у певних кримінальних провадженнях, та надаючи детективам органів Бюро економічної безпеки України повноваження проводити такі розслідування.

Нові положення Закону набудуть чинності поетапно. Кримінальна відповідальність за контрабанду підакцизних товарів вступить в силу з 1 січня 2024 року, тоді як для інших товарів – з 1 липня 2024 року.

Прийняття цього Закону відзначає значний крок у напрямку припинення незаконного переміщення товарів, що сприятиме розвитку національної економіки та збільшенню податкових надходжень до Державного бюджету України.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *