Україні необхідно розвивати кооперацію, – Денис Марчук

Українська влада вживає заходів щодо підтримки переробки сільськогосподарської продукції. Однак для розширення асортименту товарів з доданою вартістю важливо активно розвивати ринки збуту і, зокрема, удосконалювати законодавство про кооперацію між сільськогосподарськими виробниками. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Україна виробляє втричі більше зерна, ніж споживає, а надлишки експортуються. Теж саме буде із збільшенням виробництва товарів з доданою вартістю. Коли ми почнемо багато переробляти всередині країни, то внутрішній рівень споживання задовільнимо дуже швидко. Тому один з ключових  моментів переорієнтації товаровиробників – потрібно знайти ринки, куди збувати продукцію. Також важливо, щоб  якість продукції відповідала всім світовим стандартам. На це сьогодні зважають аграрії, коли йдуть в переробку молока, м’яса та зерна. Бо без ринків збуту вони будуть «працювати на склад», – зазначив заступник голови ВАР Денис Марчук.

Однією із значних проблем для українських товарів Денис Марчук вважає заборону на імпорт з боку низки країн ЄС.

«Блокада західних кордонів та заборони на експорт до ЄС вже негативно вплинули на ринки аграрної сировини. Подібні проблеми постануть і перед виробниками продуктів з доданою вартістю. А найперспективніший європейський ринок вже сигналізує про надлишки цукру, м’яса, інших продуктів. Тому, повторюся, потрібна орієнтація на ринки збуту», – наголосив Денис Марчук.

Споживачі в Україні очікують здешевлення продуктів харчування вітчизняного виробництва, і для цього є потенціал.  

«Уряд  намагається реалізувати низку програм, щоб підтримати товаровиробників, які будуть спеціалізуватися на переробці. Йдеться про можливості пільгового кредитування. Так, на деокупованих територіях кредитні ліміти 5-7-9 збільшені до 150 млн грн для виробників, які будуть займатися переробкою, і це значний потенціал», – додав заступник голови ВАР.

Для подальшого здешевлення українських продуктів харчування у порівнянні з імпортними, агросектору потрібно розвивати кооперацію.

«Для зниження цін на внутрішньому ринку, необхідно активно розвивати кооперативний рух. Польські виробники за рахунок кооперації мають дешевші виробництво та логістику. Якщо в АПК будуть кооперативи, це створить можливість виробляти якісну продукцію всередині країни, яка буде конкурентною у порівнянні з імпортною. Важливо вдосконалити законодавство, зокрема в аспекті патронажних дивідендів, для стимулювання об’єднання виробників і раціонального розподілу фінансових ресурсів у кооперативі», – резюмував Денис Марчук.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *