Верховний суд відмовився відкривати справу щодо скасування законів про “євробляхи”

У Верховному суді роз’яснили, що, якщо була порушена встановлена Конституцією України процедура розгляду законів, їх ухвалення або набрання ними чинності, то такі справи знаходяться під юрисдикцією Конституційного суду. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на офіційний портал Верховного суду України та інформаційне агенство «Уніан».

Верховний Суд відмовив у відкритті провадження за заявою активістів щодо оскарження прийнятих Верховною Радою законів про оподаткування та розмитнення авто на євро номерах.

“Верховний Суд відмовив у відкритті провадження у справі за позовом ГО «Бюро добрих справ» до Президента України та Верховної Ради України про визнання протиправними дій ВРУ щодо прийняття у першому читанні та за основу законопроектів «Про внесення змін до податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» (№ 8487 від 15 червня 2018 року)  і «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» (№ 8488 від 15 червня 2018 року), визнання цих нормативно-правових актів незаконними та скасування їх”, – йдеться у повідомленні.

Активісти стверджували, що законопроекти ухвалено з порушенням Регламенту ВР України. На думку позивача, президент мав накласти вето на вказані законопроекти, проте підписав їх.

У Верховному суді роз’яснили, що, якщо була порушена встановлена Конституцією України процедура розгляду законів, їх ухвалення або набрання ними чинності, то такі справи знаходяться під юрисдикцією Конституційного суду.

Раніше, 25 листопада в Україні набули чинності закони про внесення змін до Податкового та Митного кодексів про зниження акцизу на легкові автомобілі та посилення контролю за переміщенням і використанням автомобілів на іноземній реєстрації, які були прийняті Радою 8 листопада, 23 листопада – підписано президентом.

Згідно з текстом змін до Податкового кодексу передбачено введення базових ставок для автомобілів залежно від типу двигуна і його обсягу. З дня набрання чинності вводиться 90-денний пільговий період дії ставки 0,5 для розрахунку ставки податку за розмитнення раніше ввезених автомобілів.

Варто відзначити, що власники автомобілів з іноземною реєстрацією неодноразово проводили акції протесту, вимагаючи від уряду знизити вартість розмитнення автомобілів і не чинити тиск на власників транспортних засобів з єврономерами.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *