Відкриття ринку землі може повторити шлях приватизації 90-х — Світовий банк

«Існує небезпека того, що відкриття ринку землі за відсутності суворих правових та регуляторних гарантій призведе до повторення процесу приватизації зразка 1990-х років, тобто зробить ринок вразливим перед потужними гравцями зі зв’язками і фактично поглибить корупцію та нерівність», — відзначив директор Світового Банку у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Європейську правду».

Він пояснив, що створення необхідних нормативних актів, інституцій та процес імплементації можуть зайняти щонайменше дев’ять місяців. Оскільки ринок землі повинен запрацювати 1 липня 2021 року, то дуже важливо ухвалити відповідні закони не пізніше кінця вересня 2020 року.

«Якщо держава не встигне це зробити у зазначений термін через затримки, яких цілком можна уникнути, існуватиме реальний ризик того, що в день відкриття ринку землі Україна втратить шанс, який трапляється раз на покоління», — додав Аруп Банерджі. Він вважає, що потрібно напрацювати значно більше законодавчих актів щодо управління земельними ресурсами, щоб кожен українець отримав весь набір переваг від земельної реформи.

І простого ухвалення законів, на думку А. Банерджі, недостатньо, тому що як тільки це буде зроблено, виникне необхідність розробляти нормативні акти для впровадження цих законів, створювати установи, які керуватимуть процесом впровадження нормативних актів та, фактично, виконуватимуть роботу. «Особливо важливо, щоб українські землевласники або землекористувачі були обізнані про свої права та способи їх реалізації і могли захистити ці права. Особливо це стосується дрібних та середніх фермерів. Вони повинні мати можливість швидко усунути будь-які спроби порушити їхні права або фактичні порушення цих прав», — підкреслив високопосадовець Світового Банку.

Він також наголошує, що фермери та інші учасники економічних відносин повинні знати, як використовувати землю в якості забезпечення по кредиту, а банки повинні мати стимули для надання позик дрібним позичальникам.

«Після запровадження відповідних законів та нормативних актів існуватиме потреба у широкомасштабній кампанії з підвищення обізнаності у сфері права та фінансової грамотності. Усе це вимагає часу, але час спливає», — резюмував А. Банерджі.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *