Відпускні ціни на яблука знизились, однак аналітики очікують подорожчання

Після зростання цін на яблучний концентрат і різкого збільшення попиту на яблука для переробки, відпускні ціни на них теж злетіли. Однак подорожчання було нетривалим – ціни на яблука почали знижуватись, особливо в сегменті тієї продукції, яку фермери не закладають у сховище через низьку якість.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Так, з початку поточного тижня мінімальні ціни на яблука опустилися до позначки 8 грн/кг. При цьому слід зазначити, що на яблука вищої якості фермерам вдалося утримати ціни в раніше зафіксованому діапазоні 10-15 грн/кг. Аутсайдерами тижня виступили такі сорти як «Джонаголд» і «Ренет Симиренка», а за вищими цінами надходять у продаж «Гала» і «Голден Делішез».

Водночас, за даними аналітиків, українське яблуко продовжує відвантажуватися на експорт. Звісно, на сьогодні, це незначні обсяги, але географія країн-покупців має всі шанси розширитися вже в цьому сезоні, що згодом може призвести до збільшення обсягів експортованого яблука. Звичайно, багато чого залежатиме і від вартості та можливостей логістики цього сезону. Приміром, минулого сезону українське яблуко майже не було присутнє на ринках Південно-Східної Азії, але водночас активно постачалося на Близький Схід і в Центральну Азію.

При цьому, варто зазначити, що сьогодні відпускні ціни на яблука в Україні фактично відповідають ціновому рівню минулого року. За словами ключових гравців ринку, це здешевлення – це тимчасова ситуація, оскільки з настанням холодів відпускні ціни на яблука мають всі шанси знову почати зростати.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *