Відсотки по кредитах обкрадають аграріїв, – Анатолій Гайворонський

Голова конгресу фермерів Дніпропетровщини Анатолій Гайворонський розповів, що наразі банківська політика щодо фермерів невтішна. Аби зберігати збіжжя два роки тому він побудував елеватор за кредитні кошти. Тоді щомісяця сплачував 160 тисяч гривень кредитних відсотків. Зараз – 400 тисяч. Таке підвищення відсотків, каже фермер, обкрадає аграріїв. Бо заробіток у війну мізерний.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

Анатолій Гайворонський понад 30 років займається вирощуванням зерна. За 30 років його господарство виросло з 43 гектарів до майже 2 з половиною тисяч. Фермер вирощує кукурудзу, соняшник, пшеницю й ріпак.

Зерно торік возив у Європу власними вантажівками, цьогоріч здає у одеських портах. Кукурудзу там купляють за 5 тисяч 900 гривень, пшеницю – за 5 тисяч 800 гривень за тонну. Тож, за словами Анатолія Гайворонського, низька ціна за врожай, витрати на логістику та високі банківські кредити не дають змоги заробити, вкласти кошти у розвиток господарства.

«Брався кредит тоді під 11%. Зараз в період війни цей кредит збільшився на 8% і вже становить 18,5%. Розумієте, це в той період, коли зерно в нас удвічі, втричі подешевшало, це в той період коли реалізація ускладнилась. Таким числом просто банкротять фермерські господарства», – каже чоловік.

З його слів,  відсотки по кредитах в бік зменшення банки не переглядають.

«Куди я не звертався по цих питаннях, от я брав комерційні банки, тоді коли ми брали – це були нормальні умови. Зараз я їм говорю, давайте ж щось будемо говорить за відсотки, як то ну ви ж неправильно вчиняєте, ви банкротите. Ми все це розуміємо, але ж такі речі, де повинна втрутитись держава і відрегулювати ці питання».

Держава, вважає Гайворонський, має врегулювати питання кредитів та підтримки.

«По-перше переглянуть оці процеси банківської політики. По-друге, навіть 13%, що вони говорять державні пільгові кредити, то дуже високий для аграрія зараз кредит, розумієте. Ми його не потягнемо. Ну надо щось зробити для того, щоб ми хоча б пережили цей момент війни, – зазначив фермер. Пільгові кредити пропонують всім в кого є застава, у кого є там історія. От сьогодні ми там подали значить на пільговий кредит, який 13%, він виявляється теж пільговий, хоча це дуже великий відсоток і його потягти неможливо. Нам переслали перелік документів, які ми повинні заповнити».

Фермер також виступає за мораторій на продаж землі для юридичних осіб.

«Ми зараз значить з 2024-го року відміняємо мораторій на продаж землі для юридичних осіб, скажіть, будь ласка, хто буде купляти цю землю? Ну от хто буде купляти землю, якщо в нас коштів немає, то і причому до 10 000 га. Ми виступаємо за те, щоб в період війни значить мораторій продовжити і так як воно було там до 100 га одні руки для фізичних осіб».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *