Виклики для агробізнесу: як кризи впливають на сировинні ринки

Розберемося, що відбувається з кожною з наших експортних позицій.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на epravda.com.ua.

Кукурудза. Історично з січня по квітень попит на кукурудзу знаходиться на найнижчому рівні. 2020 рік не виняток.
Останні півтора місяці фермер притримує товар, розуміючи, що попит до літа відновиться через фізичної потреби основних споживачів.
Позначається і фактор посівної, коли торгівля готовою продукцією природним чином завмирає.
Ціновий індикатив по кукурудзі сьогодні знаходиться на рівні 157-162 долара за тонну, що на 10-15% нижче звичайних цін.
Але гривнева ціна не особливо просіла в очікуванні можливої девальвації і знаходиться в діапазоні 4700-5050 грн за тонну.
В цілому ситуація по кукурудзі звичайна – фермер три останніх роки працює за умови низьких цін на цю культуру.

Пшениця. Експорт у період із січня по червень не носить спотовий характер, зазвичай продажи трейдерами робляться заздалегідь за відносно високими ціновими рівнями в очікуванні просідання на українському заготівельному ринку.
Фермер, знаючи це, зараз притримує продукцію, вичікуючи “чесну” ціну від трейдера.
В цілому ж, незважаючи на падіння біржових котирувань на пшеницю з 200-213 доларів за тонну до 180-190 доларів за тонну, ціни на українському ринку не показують помітного зниження, оскільки, повторимося, трейдерам потрібно закривати свої торгові позиції, навіть купуючи собі в збиток.
Додамо, що ринок пшениці навесні підтримується і за рахунок переробників-борошномелів, які поповнюють свої запаси для виробництва борошна.
Як і у випадку з кукурудзою, просідання цін на пшеницю носить тимчасовий характер. На експортному ринку можливий сплеск протягом червня–липня до моменту збирання нового врожаю.
Спрацює відкладений попит. Навіть при подальшому просідання цін на внутрішньому ринку, що залишилися у фермера запаси пшениці минулорічного врожаю можуть бути затребувані влітку.

Соняшник. Найбільш складна ситуація з маслом, на котирування якого чинять тиск рекордно впалі ціни на нафтопродукти.
Вартість олії знизилася до мінімальних значень у 650 доларів за тонну проти звичайних 700-740.
Як наслідок, переробники активно тиснуть униз ціни на соняшник для отримання більшої маржі за існуючими продажами, а також за планами на нові продажі олії.
Чи означає це, що переробка встане або почне працювати в мінус? Абсолютно ні.
Олійна переробка в останні кілька років дає дуже хорошу маржу, запас насіння у переробників у цьому сезоні на три місяці роботи, попит і ціни на шрот навіть на українському ринку залишаються на високому рівні. В плюс виробникам може грати девальвація, завдяки якій розрив між цінами насіння і готової продукції буде не настільки відчутним.

Резюмуючи, можна сказати, що з продажами залишків торішнього врожаю не повинно виникнути проблем, ситуація не носить екстраординарного характеру.

Головний ризик сьогодні – ціни на майбутній урожай, так як вони повністю залежать від біржових котирувань.
Сьогодні міжнародні споживачі чекають максимально низьких цін і не поспішають забезпечувати попит і давати ринку ліквідність.

Поки світовий ринок завмер в заціпенінні. До моменту збирання врожаю фермери пересидять із продукцією минулого року, але що робити далі, ніхто поки не розуміє.

Не виключено, що в цьому році ми побачимо дуже сильну волатильність. Довге вичікування, а потім різкі цінові скачки, що вимушено приведе до нерівномірності поставок і колосального навантаження на логістичну інфраструктуру.

До такого розвитку подій необхідно починати готуватися вже зараз …

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *